Czeka cię długi lot? Włóż do bagażu podręcznego piłeczkę tenisową!

Piłeczka tenisowa jest powszechnie wykorzystywana do gry w tenisa. Ostatnio głośno jest o różnych innych zastosowaniach tego przedmiotu. Może być zabawką dla psa, a nawet pomagać w praniu. W jakim celu pakuje się ją jednak do bagażu podręcznego?

Gdy wybieramy się nie po raz pierwszy w daleką podróż, zastanawiamy się, jak można ulżyć swoim kończynom podczas wielu godzin w samolocie. Niektórzy decydują się na spakowanie specjalnych poduszek podróżnych i masażerów. Okazuje się, że bardzo dobre zastosowanie może mieć... piłeczka tenisowa! Dowiedz się, do czego może przysłużyć się ten mały przedmiot wniesiony do samolotu w bagażu podręcznym.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Po co zabierać piłkę tenisową w podróż? Poznaj ciekawe zastosowanie tego gadżetu

Piłeczka tenisowa nie jest przedmiotem niebezpiecznym, dlatego nie ma przeciwwskazań do wniesienia jej na pokład samolotu. Okazuje się, że ten niepozorny gadżet może się bardzo przydać w poprawieniu krążenia krwi czy uśmierzeniu bólu kończyn. Posiadając go w swojej walizce, można śmiało zrezygnować ze specjalistycznych masażerów. Często podczas podróży trudno rozprostować nogi, przez co kończyny drętwieją i bolą. Piłeczka tenisowa okazuje się dobrym narzędziem do masażu!

Jak masować ciało piłeczką tenisową? Poznaj kilka sposobów

  1. Masaż stóp. Umieść piłeczkę pod stopami i obracaj ją w przód, tył i na boki. Do wykonania ćwiczenia można zdjąć buty, ale nie jest to konieczne. To dobry sposób na pobudzenie krążenia.
  2. Masaż nadgarstków. Wystarczy wykonywać piłeczką koliste ruchy, trzymając ją w dłoniach. Dzięki temu mięśnie się rozluźnią.
  3. Masaż łydek. Aby uśmierzyć ból łydek, należy toczyć piłeczkę od kostek do kolan.

Jak inaczej poradzić sobie podczas długiej podróży? O tym należy pamiętać

Celem zwiększenia komfortu podróży warto pamiętać o częstym przechadzaniu się po pokładzie, jeśli oczywiście ma się taką możliwość. Warto też wykonywać ćwiczenia rozciągające i pić dużo wody.

Więcej o: