Jak wyczyścić srebro? Domowe sposoby za mniej niż 5 zł, dzięki którym na nowo zachwyci swoim blaskiem

Zaśniedziałe srebro to zmora wielu fanów błyskotek z tego tworzywa. Gdy decydujemy się na zakup, chcemy, by jak najdłużej przedmiot cieszył swoim wyglądem. Dowiedz się, jak wyczyścić srebro domowymi sposobami. Dzięki nim zapomnisz o przykrym problemie, a biżuteria znowu będzie wyglądać jak nowa!

Każdy posiadacz srebra wie, że po pewnym czasie tworzywo może zacząć szarzeć, tracić swój blask, a także pojawi się na nim brzydki nalot. Z tego powodu warto często czyścić swoją biżuterię, by mogła wyglądać jak nowa jak najdłużej. Na szczęście istnieją domowe, tanie sposoby, dzięki którym osiągnięcie tego efektu nie jest wcale trudne i skomplikowane.

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Jak wyczyścić srebro? Zastosuj roztwór z sody i octu

Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na czyszczenie srebra jest przygotowanie odpowiedniego roztworu z octu i sody oczyszczonej. W tym celu wystarczy połączyć ze sobą 1 łyżeczkę sody, 1 łyżeczkę octu i 1 litr gorącej wody. Zanurzenie biżuterii w miksturze na 15 minut, a następnie wytarcie jej do sucha powinno w krótkim czasie przynieść pożądany efekt.

Szukasz sprawdzonego sposobu, jak czyścić srebro? Z pomocą może przyjść pasta do zębów

Kolejnym sposobem na wyczyszczenie srebra jest zastosowanie pasty do zębów. Wystarczy nałożyć masę na przedmiot i odczekać kilkanaście minut. Po dokładnym spłukaniu i osuszeniu przedmiotu należy go dodatkowo wypolerować. Trzeba pamiętać o tym, by pasta nie miała właściwości wybielających. Może się to przyczynić do zarysowania srebra.

Czyszczenie srebra szarym mydłem. Tani produkt ze świetnym efektem

Aby wyczyścić srebro szarym mydłem, należy rozpuścić je w misce z ciepłą wodą i dodać do roztworu sok z połowy cytryny. Umieszczony w miksturze przedmiot po 15 minutach należy wyciągnąć, wysuszyć i wypolerować. To sposób, który przyniesie efekty tylko w przypadku lekko zaśniedziałej biżuterii.

Więcej o: