Skuteczny sposób na nornice. Jak się pozbyć tych szkodników? Wykorzystaj popularny napój

Nornice są małymi, na pierwszy rzut oka niepozornymi stworzeniami. Kiedy jednak upatrzą sobie ogród za miejsce żerowania, mogą wyrządzić ogromne szkody poprzez uszkadzanie roślin. Na szczęście istnieją prosty, domowy, skuteczny sposób na nornice. Jak się pozbyć tych szkodników/

Nornice są drobnymi gryzoniami. W ogrodach i sadach szukają pożywienia, dlatego gdy się pojawią, to wyjadają nasiona i owoce, a w trakcie żerowania dodatkowo uszkadzają roślinyNa szczęście istnieją domowe, humanitarne sposoby, dzięki którym nornice uciekną i poszukają sobie innego miejsca. Wystarczy rozpylić kilka zapachów.

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Skuteczny sposób na nornice. Jak się pozbyć gryzoni z ogrodu? Postaw na te zapachy

Istnieją zapachy, które mogą okazać się skuteczne w walce z różnymi szkodnikami. W przypadku nornic dobre może okazać się wsypanie cynamonu do ich norek. Rozpylony tym samym aromat powinien przepędzić gryzonie w inne miejsce. Dobrze sprawdza się również liść orzecha włoskiego i ząbek czosnku. Warto też postawić na hodowlę roślin, które mogą wydzielać intensywny, nieprzyjemny dla nornic zapach. Swoją rolę dobrze spełni czosnek, mięta, cesarska korona, nostrzyk, rącznik pospolity, gorczyca, bazylia, czarny bez i czarna porzeczka.

Jak się pozbyć nornic? Przygotuj oprysk z kawy

W odstraszeniu nornic skuteczny może się okazać oprysk z kawy. Wystarczy zaparzyć kawę i rozrobić ją z wodą w proporcji 1:1. Tak przygotowaną miksturą należy spryskać rośliny, którym szkodzą gryzonie. To sposób zarówno na pozbycie się ich, jak i na naturalne odżywienie kwiatów.

Aluminiowe puszki sposobem na nornice. To naturalny odstraszacz gryzoni!

Nornice nie lubią hałasu, dlatego skuteczna w odstraszaniu ich może okazać się specjalnie przygotowane urządzenie. Do kija wetkniętego w ziemię warto przymocować puszki aluminiowe, które obijając się o siebie będą wytwarzały nieznośny dla gryzoni hałas. 

Więcej o: