Jak pozbyć się moli spożywczych? Wystarczy, że użyjesz tego urządzenia. Na pewno masz je w łazience

Mole spożywcze to bez dwóch zdań jedne z najbardziej uciążliwych szkodników, jakie można spotkać w swoim domu. Z tego powodu dobrze jest mieć kilka sprawdzonych sposobów dostępnych na wyciągnięcie ręki. Jedno z nich na pewno masz w swojej łazience. Jak pozbyć się moli spożywczych?

Walka z molami spożywczymi jest męcząca i może trwać przez naprawdę długi czas. Na szczęście, dzięki kilku sprawdzonym sposobom, możesz je usunąć w mgnieniu oka. Jak pozbyć się moli spożywczych? Oto parę domowych trików.

Zobacz wideo W Chinach każdego dnia owady zjadają tony śmieci

Omacnica spichrzanka — jak wyglądają i skąd biorą się mole?

Niestety, najczęściej sami jesteśmy winni pojawienia się moli w naszym domu. Larwy owadów najczęściej znajdują się w towarach sypkich, takich jak mąka, kasza lub ryż. Aby uniknąć przyniesienia ich ze sklepu, należy być bardzo uważnym klientem. Obserwuj, czy w pobliżu wspomnianych produktów nie latają dorosłe okazy. Jeśli je zauważysz, po prostu zrezygnuj z zakupu. 

Towary sypkie możesz trzymać w zamrażarce przez pierwsze kilka dni od zakupu. W ten sposób wszystkie larwy oraz jaja owadów zginą z powodu niskiej temperatury. Pamiętaj także, aby trzymać mąkę, kaszę lub ryż w zamykanych pojemnikach. W ten sposób skutecznie zabezpieczysz te produkty przed inwazją szkodników. 

Jak pozbyć się moli spożywczych? Ten sprzęt szybko się ich pozbędzie

Aby pozbyć się moli spożywczych, najlepiej sięgnąć po suszarkę! Szkodniki nie cierpią wysokich temperatur, z tego powodu najczęściej można je spotkać w chłodniejszych miejscach, takich jak szafki kuchenne czy spiżarnie. Jeśli chcesz się ich pozbyć, skieruj gorący podmuch powietrza na każdą zainfekowaną powierzchnię. W ten sam sposób zadziała wyparzenie miejsc, w których pojawiają się mole. Poza wysokimi temperaturami, do walki z owadami można również użyć niektórych zapachów. Szkodniki nie znoszą aromatu octu, cytryny, goździków i wanilii. Dodaj te składniki do gotującej się wody. W ten sposób uwolnisz ich zapach.

Więcej o: