Jak wyczyścić słuchawkę od prysznica? Wykorzystaj ten płyn i zapomnij o osadzie z kamienia

Ciepły prysznic po trudnym dniu to coś, na co czeka wielu z nas. Co jednak zrobić, gdy słuchawka nie wygląda już tak dobrze, a osiadający na niej kamień zaburza estetykę i funkcjonalność urządzenia? Na szczęście istnieją proste, domowe sposoby na czyszczenie słuchawki od prysznica.

Domowe sposoby na czyszczenie słuchawki prysznicowej mogą okazać się równie dobre, co wykorzystywane w tym celu chemiczne specyfiki dostępne w sklepach. Te metody nie muszą być czasochłonne i trudne. Dobrze wiedzieć, że nie tylko drogie produkty są w stanie skutecznie pozbyć się kamienia. Z pomocą tych domowych mieszanek można się przekonać, że to możliwe.

Zobacz wideo Przygotuj domowe spa - przepisy na pachnące kosmetyki do kąpieli

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową z kamienia? Upewnij się, że problem tkwi w osadzie

Gdy ze słuchawki leci coraz mniej wody, przyczyn może być kilka. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że to zasługa osadu z kamienia. Charakterystyczny biały nalot można łatwo rozpoznać na pierwszy rzut oka. Warto wiedzieć, że wpływ na ten stan rzeczy mogą mieć też inne czynniki, takie jak problemy z ciśnieniem wody. Tu domowe sposoby raczej nie pomogą.

Jak odkamienić prysznic octem? Banalnie prosty sposób na czystą słuchawkę 

Wykorzystanie octu jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na zlikwidowanie osadów z kamienia. Wystarczy przygotować foliowy woreczek i wlać do niego płyn, a następnie przymocować go do słuchawki w taki sposób, by była całkiem zamoczona. Po około 1 godzinie okaże się, że osad z kamienia zmalał lub całkowicie zniknął. Ostatnim krokiem jest włączenie wody celem przepłukania otworów. 

Jak odkamienić słuchawkę prysznicową? Pomocny będzie nie tylko ocet

Niektórzy nie znoszą zapachu octu, mimo że się szybko ulatnia. Alternatywą na pozbycie się kamienia może być również zastosowanie kwasku cytrynowego. Wystarczy rozpuścić produkt w niewielkiej ilości wody i użyć tak, jak octu. Dla jeszcze lepszego efektu płyn można lekko podgrzać.

Więcej o: