Nasącz nim rolkę papieru toaletowego. Genialny trik na pozbycie się brzydkich zapachów z łazienki

Nieprzyjemne zapachy z toalety potrafią dobić, zwłaszcza kogoś, kto systematycznie sprząta i zawsze stara się dbać o czystość. Na szczęście są domowe sposoby, dzięki którym uporanie się z tym problemem nie będzie trudne. Wystarczy zastosować kilka tanich produktów. Niektóre z nich masz już w domu!

Utrzymanie w łazience czystości jest bardzo ważne. Szkodliwe bakterie bardzo szybko osiadają na urządzeniach i meblach, dlatego systematyczne sprzątanie to klucz do sukcesu. Co jednak zrobić, gdy mimo wszystko w pomieszczeniu wciąż unosi się nieprzyjemny zapach? Istnieją domowe sposoby na pozbycie się tego problemu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak zrobić odświeżacz powietrza z olejku eterycznego?

Jeśli nie masz ochoty znowu kupować odświeżacza powietrza, który działa tylko przez chwilę, dobrym pomysłem może być zastosowanie olejku eterycznego. Wystarczy nasączyć nim tekturową część rolki papieru toaletowego, a przyjemny zapach będzie się roznosił po całym pomieszczeniu przez długi czas.

Jak przygotować domowy odświeżacz powietrza z sody?

Soda oczyszczona znana jest jako produkt, który świetnie sprawdza się nie tylko w kuchni, ale też jako środek czyszczący i odstraszający szkodniki. Może też sprawdzić się jako pochłaniacz brzydkiego zapachu. Wystarczy wsypać produkt do przygotowanego wcześniej pojemnika i postawić go w łazience.

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z pralki? Pomocny będzie ocet

Ocet to świetny produkt dezynfekujący. Doskonale sprawdzi się też w usuwaniu smrodu z pralki i zawilgoconych ręczników. Wystarczy zastąpić nim płyn do płukania tkanin i nastawić pranie na standardowy program.

Co na wilgoć w łazience? Wycieraj wannę

Aby pomieszczenie nie ulegało zbyt szybkiemu zawilgoceniu, warto często je wietrzyć i jak najczęściej zostawiać otwarte drzwi. Należy też zawsze wycierać wannę i prysznic po użyciu.

Więcej o: