Domowe sposoby na czyszczenie pralki. Wystarczy 2 zł, aby skutecznie usunąć smród i brzydki osad

Pralka jest urządzeniem, które używamy kilka razy w tygodniu lub nawet codziennie. Po pewnym czasie można zauważyć, że w bębnie i dozownikach na płyny powstają brzydkie, śmierdzące zabrudzenia i osad. Poznaj domowe sposoby na czyszczenie pralki. Dzięki nim zapomnisz o sklepowej chemii.

Każda pralka potrzebuje regularnego czyszczenia, jednak nigdy nie jesteśmy w stanie dosięgnąć do wszystkich jej zakamarków, przez co powstaje problem trudnego do zlokalizowania osadu. Elementy maszyny narażone są na działanie wody i detergentów, przez co powstaje nieprzyjemny zapach. Z pomocą mogą przyjść proste i tanie rozwiązania, dzięki którym w łatwy sposób wyczyścisz i zdezynfekujesz urządzenie.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na czyszczenie pralki. Jak wyczyścić pralkę kwaskiem cytrynowym?

Żeby wyczyścić pralkę kwaskiem cytrynowym, wystarczy wsypać do pojemnika na proszek lub bębna opakowanie produktu i nastawić program na 90 stopni. Aby zlikwidować osad z kamienia, można też dodać nieco octu.

Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Użyj tabletki do zmywarki

Okazuje się, że tabletka do zmywarki może mieć dobre zastosowanie również podczas czyszczenia pralki. Wystarczy wrzucić do bębna dwie kapsułki i nastawić urządzenie na 60 stopni.

Czy można wlać ocet do pralki? Połączenie go z sodą może rozwiązać problemy

Chemię ze sklepu można w łatwy sposób zastąpić sodą oczyszczoną i octem. Połączenie tych dwóch składników i wykorzystanie ich w czyszczeniu pralki może w łatwy sposób przyczynić się do zlikwidowania osadu z kamienia, bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Wystarczy wsypać do bębna sodę, a ocet zastosować zamiast płynu do płukania. Po nastawieniu programu na 90 stopni osiągnięty efekt powinien spełnić oczekiwania. Ocet jest dobrym produktem dezynfekującym, dlatego do pralki można dorzucić dodatkowo ścierki lub ręczniki celem zlikwidowania bakterii. Po czyszczeniu warto zostawić uchylone drzwiczki, żeby gryzący zapach wywietrzał.

Więcej o: