Jak pozbyć się meszek? Te dwa produkty to prawdziwi pogromcy owadów. Na pewno masz je w kuchni

Meszki swoim wyglądem i rozmiarem nie wydają się groźne. To tylko pozory! Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ich ukąszenie może mieć bardzo zły wpływ na nasze zdrowie. Ból głowy i stawów, nudności, czy wymioty - to tylko kilka z symptomów ich ugryzienia. Jak pozbyć się meszek?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Inwazja chmar meszek to problem, z którym mierzymy się najczęściej latem. Nie dość, że obecność tych owadów w domu jest po prostu irytująca, to, co gorsza, ich ugryzienie może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak pozbyć się meszek? Oto sprawdzone domowe sposoby. 

Zobacz wideo 5 domowych sposobów na złagodzenie ukąszeń owadów - przetestuj i wybierz najlepszy dla siebie

Po czym rozpoznać meszki? Te nieduże owady mogą zagrozić naszemu zdrowiu

Meszka to niewielki owad sięgający od 1,5 do 6 milimetrów długości. Na ich krępym, ciemnym ciele można zauważyć charakterystyczny garb. Insekty mają także dość szerokie skrzydełka i grube odnóża. Największe chmary meszek można spotkać przy zbiornikach wodnych lub na terenach podmokłych. Przyciąga je zapach zwierząt i ludzkiego potu. Krew to naturalne pożywienie dla tych owadów. 

Ugryzienie meszek może wywołać silną reakcję alergiczną. Ukąszone miejsce jest zwykle widocznie napuchnięte i silnie swędzi. W najgorszym przypadku jad owada może spowodować wstrząs anafilaktyczny, a nawet śmierć. Jeśli poczujesz świąd, nudności, zawroty głowy i bóle stawów koniecznie powiadom o tym pogotowie ratunkowe. 

Jak pozbyć się meszek? Te produkty w mig rozwiążą ten problem

Najlepsze produkty na meszki znajdziesz w swojej kuchni. Owady nie cierpią zapachu lawendy i mięty. Uprawa tych roślin w domu skutecznie odstraszy irytujące insekty. Jeśli nie masz ręki do ogrodnictwa, możesz skorzystać z aromaterapii. Wystarczy, że kupisz olejek eteryczny o jednym z wymienionych wcześniej zapachów i wlejesz kilka kropli do dyfuzora lub gotującej się wody.  Unoszący się aromat szybko przepędzi meszki. 

Kolejnym, nieco bardziej inwazyjnym sposobem na meszki jest zwykły ocet. Z jego pomocą wykonasz skuteczny "wabik" na owady. Przetnij plastikową butelkę na pół i umieść jej górną część w środku dolnej. Szyjka pojemnika powinna być skierowana ku dołowi. Następnie wymieszaj ocet z cukrem. Tak przygotowaną mieszankę wlej do butelki. Skuszone słodkim zapachem meszki wlecą do środka i nie będą umieć wydostać się z prowizorycznej pułapki. 

Więcej o: