Weź cukier i rozsyp go w ogrodzie. Zaskakujący trik, który pokochają twoje rośliny

Cukier od zawsze wykorzystywany jest w kuchni, ale może mieć też ciekawe zastosowanie w ogrodzie. Wyjdź na dwór, rozsyp cukier i zobacz, co się stanie. Kryształy oddziałują pozytywnie na wielu płaszczyznach, a efekty tej metody z pewnością cię zaskoczą.

Cukier warto ograniczać w diecie, gdyż może być przyczyną nadwagi, trądziku czy psucia się zębów. Dobre zastosowanie znajdzie jednak w utrzymaniu pięknego i zdrowego ogrodu. To produkt przyjazny dla środowiska, dlatego nie trzeba mieć żadnych oporów przed jego stosowaniem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Dlaczego warto sypać cukier w ogrodzie? To dobry sposób na zwalczenie szkodników!

Sypanie cukru jest dobrym sposobem na pozbycie się szkodliwych nicieni, które żywią się roślinami ogrodowymi. Można również rozrobić go z wodą i spryskać kwiaty i warzywa. Dzięki tej substancji w glebie zwiększa się ilość pozytywnych bakterii, które mają za zadanie zwalczenie szkodników. Wystarczy rozsypać 1 kilogram cukru na około 10 metrów kwadratowych ogrodu. Warto podsypać glebę w wielu miejscach, gdyż określenie miejsca żerowania nicieni nie jest łatwe.

Jak cukier wpływa na rośliny?

Jeśli dodasz cukier do wazonu, może to przedłużyć trwałość ciętych kwiatów. Połączenie cukru i wody w proporcji 1:1 to świetny sposób na odżywienie roślin poprzez dostarczenie im dodatkowych minerałów i składników odżywczych, dlatego można śmiało podlewać tym roztworem rośliny doniczkowe lub ogrodowe.

Cukier sposobem na plamy po pracach ogrodowych

Okazuje się, że cukier może świetnie poradzić sobie z plamami z trawy i zabrudzeniami rąk. Aby wyczyścić dłonie, wystarczy połączyć łyżeczkę cukru z niewielką ilością wody i użyć masy jak mydła, a następnie spłukać ją wodą. Sposobem na pozbycie się plam jest połączenie połowy szklanki cukru z ciepłą wodą celem utworzenia pasty. Tak przygotowany produkt wystarczy nałożyć na materiał. Kiedy wsiąknie, należy wyprać ubranie tradycyjnym sposobem.

Więcej o: