Domowe sposoby na łupież. Weź 4 zł i idź do sklepu po ten płyn. Dzięki niemu problem szybko zniknie!

Nie wiesz, jak się pozbyć łupieżu? W walce z nim sprawdzić mogą się produkty, które zapewne masz już w swojej kuchni. Nie trzeba wydawać majątku w aptece na specjalistyczne preparaty. Poznaj sprawdzone, domowe sposoby na łupież i pozbądź się go tanio, szybko oraz skutecznie!

Łupież jest problemem, który dotyka wiele osób. To złuszczający się naskórek, który osiada na włosach, ramionach i szyi. Nie wygląda estetycznie i jest przyczyną swędzenia głowy, dlatego warto się go pozbyć. Specyfiki z apteki mogą być drogie, więc dobrze poznać domowe sposoby na pozbycie się go. Są tanie, ekologiczne i przyjazne dla ciała człowieka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak sobie radzić z zimowym łupieżem? O czym trzeba pamiętać?

Czy woda z octem pomaga na łupież? Płukanka na łupież

Ocet jest produktem, który większość z nas ma w swoim domu. Świetne zastosowanie ma w czyszczeniu różnych powierzchni, do odstraszania szkodników, ale może też sprawdzić się podczas walki z łupieżem. Nałożony na skórę głowy ma za zadanie ją zregenerować. Warto przygotować płukankę z octu jabłkowego, który posiada dużą ilość witaminy E. Jego zapach jest dużo mniej intensywny niż ten, który wydziela ocet spirytusowy. Wystarczy rozcieńczyć 1 łyżkę produktu w szklance wody, nałożyć roztwór na włosy i spłukać je po kilkunastu minutach.

Domowe sposoby na łupież. Masaż skóry głowy oliwą z oliwek

Oliwa z oliwek klasycznie wykorzystywana jest do smażenia, jednak może sprawdzić się też w walce z łupieżem. Wystarczy wmasować niewielką ilość produktu w skórę głowy i po kilkunastu minutach umyć ją szamponem z odżywką. To również dobry sposób na odżywienie końcówek włosów. Masaż oliwą można stosować nawet kilka razy w tygodniu. W walce z łupieżem warto stosować też płukanki z mięty, melisy, pokrzywy i tymianku.

Jak się pozbyć łupieżu? Na to zwróć uwagę

  1. Jeśli masz problemy z łupieżem, do czesania nie używaj ostrej szczotki, która może podrażniać skórę głowy.
  2. Zwróć uwagę na swoją dietę. Nieprawidłowe odżywanie może być przyczyną powstawania łupieżu.
  3. Zawsze dokładnie spłukuj głowę po myciu.
Więcej o: