Jak często podlewać wrzosy? Pamiętaj, aby dodać łyżkę tego produktu do wody. Będą rosły jak szalone

Podlewanie do podstawowy zabieg pielęgnacyjny roślin. Niezależnie od tego, czy uprawiamy je w doniczkach, czy bezpośrednio w ziemi, nie powinniśmy zapominać o dostarczaniu im odpowiedniej porcji wody. Sprawdź, jak często podlewać wrzosy i jak je sadzić w ogrodzie lub w doniczce.

Po więcej podobnych artykułów zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Wrzosy to rośliny, które kojarzą się z końcem lata i początkiem jesieni. Coraz częściej uprawiane są nie tylko w ogrodzie, lecz także w doniczkach na balkonach i tarasach. Ich uprawa nie jest trudna, wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach, takich jak odpowiednie stanowisko i podlewanie. Dzięki temu odwdzięczą się pięknymi kwiatami.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Jak sadzić wrzosy? Zadbaj o odpowiednie stanowisko, a będą pięknie kwitły

Wrzosy najlepiej sadzić pod koniec lata lub wczesną jesienią, na przełomie września i października. Bardzo ważne jest odpowiednie miejsce. Krzewinki potrzebują sporej porcji słońca. Unikaj miejsc, które nie są osłonięte przed silnym wiatrem i w których stoi woda. Zarówno wrzosy sadzone w ogrodzie, jak i te w doniczkach potrzebują przepuszczalnego i kwaśnego podłoża.

Jak sadzić wrzosy w doniczce? Wybierz takie pojemniki, które są odpowiednio szerokie. Nie muszą być głębokie, wrzosy mają bowiem dość płytki system korzeniowy. Zadbaj o otwory odprowadzające wodę i warstwę drenażu. W ogrodzie przygotuj dołki o głębokości ok. 20 centymetrów. Jeśli chcesz stworzyć w ogrodzie wrzosowisko, pamiętaj, że na 1 metrze kwadratowym możesz posadzić maksymalnie 9 krzewów.

Jak często podlewać wrzosy? Co za dużo, to niezdrowo

Uprawa wrzosów nie wydaje się trudna ani skomplikowana. Mimo to często okazuje się, że nasze krzewinki usychają i marnieją. Przyczyną może być nadmiar wody. Rośliny, które stoją w wodzie, zamierają. Korzenie gniją i nie pobierają wody, a przez to roślina usycha. Wtedy często znów podlewamy roślinę, pogarszając sprawę. Jak często podlewać wrzosy?

Te uprawiane w doniczkach nawadniaj regularnie i małymi porcjami wody. Przed podlaniem sprawdź, czy wierzchnia warstwa podłoża lekko przeschła. Ziemia powinna być stale lekko wilgotna. Uważaj, by nie przesuszyć korzeni. Wrzosy uprawiane w ziemi podlej tuż po posadzeniu, a następnie nawadniaj w okresach bezdeszczowych. Do podlewania wykorzystuj deszczówkę lub odstaną przez kilka godzin wodę z kranu.

Do wody możesz dodać fusy po kawie lub, raz na miesiąc, po herbacie. To odżywi roślinę i dodatkowo lekko zakwasi podłoże. Do szklanki wody dodaj łyżkę fusów, a następnie odczekaj, aż napęcznieją. Po chwili wymieszaj i podlej wrzosy.

Więcej o: