Jak często podlewać wrzosy? Pamiętaj, aby dodać łyżkę tego produktu do wody. Będą rosły jak szalone

Podlewanie do podstawowy zabieg pielęgnacyjny roślin. Niezależnie od tego, czy uprawiamy je w doniczkach, czy bezpośrednio w ziemi, nie powinniśmy zapominać o dostarczaniu im odpowiedniej porcji wody. Sprawdź, jak często podlewać wrzosy i jak je sadzić w ogrodzie lub w doniczce.

Po więcej podobnych artykułów zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Wrzosy to rośliny, które kojarzą się z końcem lata i początkiem jesieni. Coraz częściej uprawiane są nie tylko w ogrodzie, lecz także w doniczkach na balkonach i tarasach. Ich uprawa nie jest trudna, wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach, takich jak odpowiednie stanowisko i podlewanie. Dzięki temu odwdzięczą się pięknymi kwiatami.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Jak sadzić wrzosy? Zadbaj o odpowiednie stanowisko, a będą pięknie kwitły

Wrzosy najlepiej sadzić pod koniec lata lub wczesną jesienią, na przełomie września i października. Bardzo ważne jest odpowiednie miejsce. Krzewinki potrzebują sporej porcji słońca. Unikaj miejsc, które nie są osłonięte przed silnym wiatrem i w których stoi woda. Zarówno wrzosy sadzone w ogrodzie, jak i te w doniczkach potrzebują przepuszczalnego i kwaśnego podłoża.

Jak sadzić wrzosy w doniczce? Wybierz takie pojemniki, które są odpowiednio szerokie. Nie muszą być głębokie, wrzosy mają bowiem dość płytki system korzeniowy. Zadbaj o otwory odprowadzające wodę i warstwę drenażu. W ogrodzie przygotuj dołki o głębokości ok. 20 centymetrów. Jeśli chcesz stworzyć w ogrodzie wrzosowisko, pamiętaj, że na 1 metrze kwadratowym możesz posadzić maksymalnie 9 krzewów.

Rośliny przymrozekJak ochronić rośliny przed pierwszymi przymrozkami? To banalnie proste!

Jak często podlewać wrzosy? Co za dużo, to niezdrowo

Uprawa wrzosów nie wydaje się trudna ani skomplikowana. Mimo to często okazuje się, że nasze krzewinki usychają i marnieją. Przyczyną może być nadmiar wody. Rośliny, które stoją w wodzie, zamierają. Korzenie gniją i nie pobierają wody, a przez to roślina usycha. Wtedy często znów podlewamy roślinę, pogarszając sprawę. Jak często podlewać wrzosy?

Rozsyp to wokół wrzosów w ogrodzie, a nie pożałujesz. Będą pięknie rosłyRozsyp to wokół wrzosów, a nie pożałujesz. Będą bujnie i pięknie rosły

Te uprawiane w doniczkach nawadniaj regularnie i małymi porcjami wody. Przed podlaniem sprawdź, czy wierzchnia warstwa podłoża lekko przeschła. Ziemia powinna być stale lekko wilgotna. Uważaj, by nie przesuszyć korzeni. Wrzosy uprawiane w ziemi podlej tuż po posadzeniu, a następnie nawadniaj w okresach bezdeszczowych. Do podlewania wykorzystuj deszczówkę lub odstaną przez kilka godzin wodę z kranu.

Do wody możesz dodać fusy po kawie lub, raz na miesiąc, po herbacie. To odżywi roślinę i dodatkowo lekko zakwasi podłoże. Do szklanki wody dodaj łyżkę fusów, a następnie odczekaj, aż napęcznieją. Po chwili wymieszaj i podlej wrzosy.

Więcej o: