Jak wyczyścić akcesoria do sprzątania? Nie zapominaj o tym podczas porządków domowych

Podczas sprzątania mieszkania mało kto przykłada większą wagę do przedmiotów, za których pomocą wykonuje się tę czynność. Okazuje się, że i one wymagają regularnego czyszczenia. Dowiedz się, jak skutecznie pozbyć się brudu z akcesoriów do sprzątania i jakich nie popełniać błędów.

Sprzątanie mieszkania to coś, czego niektórzy nie znoszą. Dla innych to sposób na odprężenie się i zrelaksowanie. Satysfakcja z usuwania brudu może być ogromna. W ferworze porządkowania i polerowania lepiej nie zapominać o akcesoriach, które nam w tym pomagają. One też wymagają regularnego czyszczenia!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak prać brudne ścierki? Na nich rozwijają się bakterie!

Ścierki w zasadzie mogą służyć do wszystkiego — od wycierania mokrych rąk, do czyszczenia blatu kuchennego. Z ich pomocą przenosimy też gorące patelnie i garnki. Materiał, z którego zazwyczaj są wykonane, ma za zadanie absorbowanie wody, przez co są świetnym miejscem do rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii. Z tego względu należy je prać 1-2 razy w tygodniu w temperaturze nie niższej, niż 60-90 stopni. Do prania warto dodać ocet, który świetnie dezynfekuje tkaniny. Należy uważać na ścierki z mikrofibry, które są dosyć delikatnie. Te najlepiej prać ręcznie.

Czy gąbki do naczyń można czyścić? Na to zwróć uwagę

Gąbki do naczyń ze względu na materiał, z jakiego są zrobione, bardzo łatwo przyciągają do siebie różne bakterie. Niestety ich dezynfekcja nie przynosi długotrwałego efektu, dlatego warto często je wymieniać i przeznaczyć każdą z nich do sprzątania jednego, konkretnego miejsca.

Jak wyczyścić szczotkę do WC? Dzięki temu nie trzeba jej dotykać

Szczotka, którą czyścimy muszlę klozetową, to siedlisko bakterii. Aby ją wyczyścić, należy wlać do muszli środek do dezynfekcji i zanurzyć w niej przedmiot. Po pół godziny wystarczy spłukać szczotkę wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Więcej o: