Sprzątasz łazienkę? Może ci się przydać pianka do golenia. Zaoszczędzisz czas i pieniądze

Podczas codziennych porządków często sięgamy po sprawdzone sposoby, które ułatwią nam zadanie. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednym z produktów, które można wykorzystać na kilka różnych sposobów, jest pianka do golenia.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby i triki cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzięki nim możemy ułatwić sobie codzienne obowiązki, w tym te związane z utrzymywaniem porządku i czystości w naszym domu. Jeden z nich pozwala wykorzystać piankę do golenia. Warto mieć ją pod ręką, nawet jeśli nie używamy takich produktów. Sprawdź, jak zastosować piankę podczas sprzątania i nie tylko.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Sprzątasz łazienkę? Sięgnij po piankę do golenia

Pianka do golenia przyda się nie tylko podczas depilacji, lecz także sprzątania łazienki. Przykład? Dzięki niej lustra przestaną parować. To świetna metoda, która pozwoli uniknąć żmudnego przecierania powierzchni po każdej kąpieli czy kupowania różnych produktów dostępnych w sklepach. Wystarczy, że odrobinę pianki do golenia nałożysz na ściereczkę, a następnie dokładnie wetrzesz w lustro. Wypoleruj tak, by pozbyć się smug. Po kolejnej kąpieli lustro powinno być suche!

Pianka do golenia sprawdzi się też jako środek do czyszczenia armatury. Dzięki niej znikną plamy, osad z mydła i twardej wody. Jak to zrobić? Nałóż cienką warstwę pianki na baterie i pozostaw na 20-30 minut. Po tym czasie powierzchnię wyszoruj i wypoleruj do sucha.

Pianka do golenia na plamy i skrzypiące drzwi

Sprzątanie łazienki to nie jedyna czynność, którą może ułatwić pianka do golenia. Ten produkt świetnie sprawdzi się również w usuwaniu plam z podkładu, atramentu czy jedzenia. Szczególnie tych z tapicerki czy wykładziny. Nałóż piankę na świeżą plamę, a następnie pozostaw na kilka minut. Po chwili usuń produkt.

Pianka do golenia pomoże również na skrzypiące zawiasy. Doskonale zastąpi specjalne preparaty. Nanieś odrobinę produktu na zawiasy, a nadmiar usuń przy pomocy ściereczki lub chusteczki.

Więcej o: