Jak pozbyć się pleśni z sufitu i ścian? Wyciśnij sok z tego owocu i polej nim uciążliwe plamy

Pleśń w domu jest nie tylko nieestetyczna, ale także może poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Nie dość, że podrażnia oczy, to jej długotrwałe działanie może prowadzić do wielu schorzeń. Oto kilka sposobów na to, jak usunąć pleśń ze ścian i sufitów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć pleśń z domu? Te domowe sposoby na grzyby sprawdzają się już od lat. Gdy tylko zobaczysz je na ścianie, czy suficie od razu sięgnij po sprawdzony produkt za niecałe 4 złote. Pozbądź się uciążliwego problemu w okamgnieniu. 

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Jak pozbyć się pleśni z sufitu i ścian? Ten owoc szybko ją usunie

Jedną z najlepszych substancji na pleśń jest sok z cytryny. Owoc to naturalny dezodorant, środek antyseptyczny, odplamiacz, a także naturalny pogromca grzybów. Wysokie stężenie kwasu w cytrynie skutecznie rozłoży pleśń. Dzięki temu o wiele łatwiej usuniesz ją ze ścian i sufitów. Wystarczy, że wyciśniesz sok z 3-5 owoców do kubka, a następnie polejesz nim zainfekowane miejsca. Po pięciu minutach wytrzyj powierzchnie mokrą ścierką lub ręcznikiem. Powtarzaj te czynności, aż czarny ślad kompletnie zniknie ze ściany lub sufitu. 

Chcesz pozbyć się pleśni z domu? Sięgnij po sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona często odgrywa główną rolę w wielu skutecznych trikach na walkę z zabrudzeniami. Tak jest również w tym przypadku. Proszek, nie tylko zabije pleśń, ale także wchłonie pozostawioną po niej wilgoć. Zaledwie 1/4 łyżki stołowej sody wystarczy, aby rozwiązać ten problem. Wsyp środek do butelki z wodą i porządnie wymieszaj. Zadbaj o to, aby proszek całkowicie się rozpuścił. Dokładnie spryskaj zapleśniałą powierzchnię i wyszoruj je, używając szczoteczki lub gąbki. Na sam koniec spłucz resztki substancji ze ściany bądź sufitu. Czarny nalot powinien całkowicie zniknąć. 

Więcej o: