Jak wyczyścić kaloryfer? Umyj go tą mieszanką, a będzie wyglądał jak nowy

Czyszczenie kaloryfera wydaje się stosunkowo proste. Ostatnio w sieci dużą popularność zyskał filmik przedstawiający prosty trik na doczyszczenie grzejnika. Jak się okazuje, ten sposób może mu bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Przedstawiamy bezpieczniejsze rozwiązania na to, jak wyczyścić kaloryfer.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Internetowe triki na domowe porządki mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego. Przekonali się o tym użytkownicy Instagrama, którzy wypróbowali ten sposób na wyczyszczenie kaloryfera. Oto kilka innych sposobów, które rzeczywiście ułatwią ci sprzątanie grzejnika, nie narażając go na uszkodzenia. 

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Jak wyczyścić kaloryfer? Na pewno nie rób tego w ten sposób

W internecie zrobiło się ostatnio głośno na temat pewnej "sztuczki", dzięki której w prosty sposób wyczyścisz kaloryfer. Polega on na oblaniu wnętrza grzejnika wodą z proszkiem do prania. Jak się okazuje, ten "genialny" trik, wcale nie jest dobry dla sprzętu. Wielu komentujących zauważyło, że oprócz chwilowego usunięcia zabrudzeń, to rozwiązanie może w dłuższej perspektywie mocno uszkodzić kaloryfer. Woda z proszkiem mogą przyspieszyć korodowanie metalu. W odróżnieniu od kurzu osadzającego się na grzejniku rdza nie jest wcale prosta do usunięcia. W takim razie, jak wyczyścić kaloryfer, aby go nie uszkodzić?

 

Jak wyczyścić grzejnik? Sprawdzone i bezpieczne sposoby

Na samym wstępie, wyłącz ogrzewanie. W ciągu kilku godzin kaloryfer powinien całkowicie ostygnąć. Następnie dokładnie odkurz grzejnik. Aby usunąć kurz z wnętrza sprzętu, należy użyć przedłużonego węża, który idealnie wpasuje się w przerwy pomiędzy żeberkami. Po odkurzaniu chwyć za szczotkę do kaloryferów. Długie narzędzie dostanie się do najmniej dostępnych zakamarków. Jeśli nie masz takiego sprzętu w domu, znajdź kawałek drutu i przymocuj do niego zwykłą szczotkę lub druciak. Na sam koniec zmieszaj w misce gorącą wodę z płynem do mycia naczyń. Namocz gąbkę i dokładnie przemyj nią zewnętrzną część kaloryfera, rury oraz zawory.

Więcej o: