Namocz kromkę chleba octem i przyłóż do pięty. Pozbędziesz się uciążliwego problemu w jedną noc!

Suche i szorstkie pięty to częsty problem, który ciężko rozwiązać. Na szczęście istnieje na to sprawdzony sposób. Aby pozbyć się przesuszonego naskórka, należy sięgnąć po... ocet jabłkowy i chleb! Ten nietypowy trik pozwoli ci zapomnieć o zrogowaciałej skórze na długo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ocet jabłkowy to nie tylko smaczny dodatek do sałatek i innych potraw. Kwas przydaje się także w wielu innych sprawdzonych trikach. Oprócz nietypowych sposobów na usuwanie zabrudzeń, środek dobrze poradzi sobie również w domowym spa. Nasącz nim kromkę chleba i przyłóż do suchej skóry - efekt na pewno cię zaskoczy. 

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Dlaczego ocet jabłkowy to król domowego spa? Badania potwierdzają jego skuteczność.

Ocet jabłkowy z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Używa się go nie tylko do gotowania, ale także w różnych domowych sposobach. Ze względu na częstą obecność kwasu w wielu trikach, pod lupę wzięli go naukowcy. Jedno z badań dowiodło, że środek ma właściwości przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i antybakteryjne. Większość z testów została jednak przeprowadzona w warunkach laboratoryjnych. Jednak jak wykorzystać kwas do domowych zabiegów pielęgnacyjnych? Oprócz octu przyda ci się do tego także kromka chleba, najlepiej, jeśli będzie to "piętka".

Nasącz chleb octem jabłkowym i przyłóż do stopy. Skuteczne sposoby na suche pięty

Jeśli borykasz się ze zrogowaciałą skórą na stopach, koniecznie wypróbuj trik z octem jabłkowym i kromką chleba. Już samo moczenie naskórka w kwasie, wpłynie na jego łuszczenie. Jeśli jednak oczekujesz większych efektów, sięgnij po chleb. Wystarczy, że nasączysz piętkę kwasem i przyłożysz ją do stopy. Następnie obwiąż kromkę szmatką lub ręcznikiem i załóż skarpetkę. W ten sposób stworzysz szczelny kompres. Pozwól octowi działać przez całą noc. Rankiem przepłucz stopy i natrzyj je kremem nawilżającym. Jeśli w trakcie kuracji poczujesz dyskomfort lub nieprzyjemne mrowienie, koniecznie ją przerwij.

Więcej o: