Zanim wyjdziesz z domu, potrzyj włosy folią aluminiową. Ten trik to prawdziwy hit!

Folia aluminiowa świetnie sprawdza się jako produkt do pieczenia i przechowywania żywności. Okazuje się, że swoje zastosowanie może mieć też podczas porannej pielęgnacji włosów. Sprawdź, co się stanie, gdy przetrzesz nią kosmyki. Ten natychmiastowy efekt jest zaskakujący!

Zbliża się sezon jesienny, więc elektryzowanie włosów spędza sen z powiek wielu kobietom. Wystarczy zdjąć z głowy czapkę i problem gotowy. Warto przed porannym wyjściem z domu zastosować ciekawą metodę, która już od jakiegoś czasu robi furorę w Internecie. Mowa o pocieraniu kosmyków folią aluminiową. Efekt tego działania zaskakuje.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Jak działa folia aluminiowa na włosy? Zanim wyjdziesz z domu przetrzyj nią kosmyki

Zastosowanie folii aluminiowej świetnie sprawdzi się, jako szybki sposób na elektryzujące się włosy. Przynosi natychmiastowy efekt. Wystarczy przetrzeć nią kosmyki od góry do dołu, najlepiej wcześniej rozdzielając pasemka na mniejsze części. To sposób, który należy stosować z ostrożnością, żeby nie narazić swoich końcówek na mechaniczne uszkodzenia. Pod żadnym pozorem nie można na siłę szarpać włosów!

Jak dbać o włosy, aby były zdrowe? Odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu

Należy pamiętać, że trik z folią aluminiową przyniesie krótkotrwały efekt, a zatem warto przyjrzeć się dokładniej elektryzującym pasmom. Często jest to spowodowane ich słabą kondycją lub nieodpowiednią pielęgnacją, ale też kontaktem z innym materiałem, na przykład czapką. Na szczęście są proste sposoby na odżywienie i poprawienie wyglądu włosów.

  1. Jeśli końcówki włosów rozdwajają się, to oznaka, że czas je przyciąć.
  2. Nie zapominaj o stosowaniu odżywek na włosy.
  3. Susz włosy unikając gorącego powietrza, ponieważ znacznie osłabia ono pasma.
Więcej o: