Ten sposób na komary jest banalny i skuteczny. Potrzebujesz tylko dwóch składników

Ugryzienia komarów, choć nie są dla nas groźne, powodują duży dyskomfort. Jak się przed nimi ustrzec? Możesz to zrobić, wykorzystując w pełni naturalne domowe rozwiązania. Wystarczy, że użyjesz tych dwóch składników, a pozbędziesz się owadów na długo. Ten sposób na komary jest banalnie prosty.

nWięcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Komary potrafią być prawdziwą zmorą. Najczęściej można je spotkać przy zbiornikach wodnych i terenach podmokłych. Chmary bzyczących owadów mogą przeszkodzić w grillu, biwakowaniu, czy jakiejkolwiek innej aktywności na świeżym powietrzu. Jak się ich pozbyć? Oto domowy sposób na komary. 

Zobacz wideo Te ptaki zjadają nawet kilka tysięcy komarów dziennie

Domowy sposób na komary. Potrzebujesz tylko dwóch składników

Jednym z najlepszych trików ochronę przed komarami jest domowy oprysk przygotowany z olejków eterycznych i wody destylowanej. Wlej płyn do butelki z atomizerem, następnie dodaj 5 kropel olejku miętowego i 3 krople olejku paczulowego. Jeśli chcesz wzmocnić siłę substancji, dolej do niej łyżkę spirytusu. Całość dokładnie wymieszaj. Przygotowaną w ten sposób substancję rozpyl na swoich włosach, skórze i ubraniach. Środek jest także bezpieczy dla zwierząt. Jeśli nie chcesz, aby twój pupil został pogryziony przez latające owady, możesz delikatnie wetrzeć mieszaninę w jego sierść.

Zapachowa pułapka na komary. Odstrasz owady ze swojego domu

Pod koniec lata światło zapalone w pokoju może przyciągnąć całą chmarę komarów. Jak przygotować skuteczny straszak na bazie cytryny i olejków eterycznych? To banalnie proste. Jeśli posiadasz dyfuzor, postaw go przy otwartym oknie i dolej do niego kilka kropel olejku o zapachu cytrusów, eukaliptusa, lub lawendy. Inny skuteczny trik opiera się na podobnej zasadzie.

Wlej wodę do głębokiego talerza, po czym dolej do niej sok z jednej cytryny. Do płynu możesz także dodać kilka kropel wymienianych wcześniej olejków eterycznych. Na sam koniec ustaw na powierzchni wody kilka świeczek i podpal knoty. Dla wzmocnienia efektu włóż do talerza kilka plasterków cytryny i limonki oraz parę gałązek rozmarynu.

Więcej o: