Domowe sposoby na zgagę. Wypij szklankę tego napoju i pozbądź się palącego uczucia w przełyku

Zgaga to jedna z najbardziej dokuczliwych dolegliwości związanych z przełykiem. Palące uczucie wydaje się nie ustawać, pomimo ciągłego nawadniania, czy jedzenia zimnych pokarmów. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych trików, na to, aby sobie z nią poradzić. Oto domowe sposoby na zgagę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zgag może dotknąć w zasadzie każdego. Z tego powodu dobrze jest znać kilka prostych rozwiązań na ten uporczywy problem. Jak pozbyć się zgagi? Oto najlepsze domowe sposoby.

Zobacz wideo Wzdęcia i zgaga po przejedzeniu? Poczuj szybko ulgę (naturalnie)

Choroba refluksowa przełyku. Czym tak naprawdę jest zgaga?

Zgaga  może być objawem choroby refluksowa przełyku. Najczęściej jest to ostre pieczenie w gardle i na końcu jamy ustnej. Trudno jest określić, co dokładnie wywołuje to uczucie. Mogą być to różne dolegliwości układu pokarmowego, jak i zwykłe przejedzenie. Z kolei refluks czynnościowym zaburzeniem przewodu pokarmowego. Polega on na zrzucaniu treści pokarmowej na przełyk, co może wywołać zgagę. Można go zaobserwować w zasadzie u każdego, jednak jego częstotliwość i nasilenie decyduje o tym, czy można go brać pod uwagę, jako objaw patologiczny.

Domowe sposoby na zgagę. Jak się jej pozbyć?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się objawów zgagi i natychmiastową ulgę jest soda oczyszczona. Ten trik nie pozbędzie się przyczyn problemu, jednak sprawi, że od razu poczujesz się lepiej Wsyp do szklanki łyżeczkę proszku, po czym dolej około 100 ml wody. Całość dokładnie wymieszaj. Pij substancję powoli, małymi łyczkami. Soda sprawdzi się świetnie przez swoje właściwości zobojętniania kwasów. Co więcej, substancja neutralizuje także soki trawienne. To właśnie dzięki tym cechom, po wypiciu mieszaniny poczujesz ukojenie. 

Jak się pozbyć zgagi? Możesz m.in. sięgnąć po cytrynę. Jej sok sprawi, że poziom kwasu w żołądku szybko wzrośnie, co zmusi zwieracz przełyku do natychmiastowego zgięcia. Wystarczy, że wyciśniesz 2 łyżeczki świeżego soku i rozcieńczysz je w szklance wody. Całość, tak jak w poprzednim sposobie, pij powoli małymi duszkami. Zgaga powinna zniknąć w kilka minut po wypiciu substancji. 

Więcej o: