Jak pozbyć się plam psiego moczu z dywanu? Pół szklanki tego płynu usunie smród i zabrudzenia

Każdy właściciel psa wie, że gdy pupil jest jeszcze mały, zdarza mu się załatwić się tam, gdzie nie trzeba. Ten nawyk można w łatwy sposób naprawić, jednak większym problemem jest pozbycie się nieestetycznej plamy z dywanu lub mebli. Jak pozbyć się plam z psiego moczu. Oto kilka skutecznych trików.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Doczyszczenie dywanu lub sofy z psiego moczu potrafi być dość problematyczne. Nie dość, że żółtawy odcień jest trudny do wywabienia, to jego nieprzyjemny zapach potrafi unosić się jeszcze przez jakiś czas po usunięciu zabrudzeń. Jak skutecznie pozbyć się tego rodzaju plam?  

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Jak usunąć plamy z psiego moczu? Skorzystaj z sody oczyszczonej i octu

Jeśli chcesz pozbyć się zabrudzeń z psiego moczu, nie musisz wcale sięgać po silne detergenty, czy drogie środki do prania. Wystarczy, że skorzystasz ze sprawdzonych domowych sposobów na bazie sody i octu. Nawilż osikaną powierzchnię kwasem, a następnie obsyp je proszkiem. Pamiętaj, aby robić to właśnie w tej kolejności. W innym przypadku, substancje o wiele gorzej poradzą sobie z wywabieniem uporczywej plamy. Pozwól środkowi działać, aż do kompletnego wyschnięcia sody.

Po tym czasie zetrzyj ją z powierzchni i jeszcze raz przetrzyj ją ścierką lub gąbką nasączoną wodą. Aby pozbyć się zapachu moczu i octu, skropl na nią trochę ulubionego olejku eterycznego. Na sam koniec odkurz czyszczone miejsce. Dzięki temu pozbędziesz się resztek sody. 

Jak pozbyć się plam z moczu psa? Na szczególnie uciążliwe plamy pomoże woda utleniona i kwasek cytrynowy. 

Jeśli twój pupil załatwił się na delikatnym materiale, skorzystaj z triku opierającego się na wodzie utlenionej, sodzie, mydle i kwasku cytrynowym. Pół szklanki cieczy wymieszaj z 2 łyżeczkami sody i kwasku, a następnie dodaj do niej parę kropel płynu do mycia naczyń, lub innego detergentu o podobnych właściwościach. Powstałą w ten sposób mieszaniną nasącz ściereczkę i delikatnie wetrzyj ją w zabrudzoną powierzchnię. Plama powinna stopniowo znikać z każdym przeciągnięciem szmatki.

Więcej o: