Zadbaj o wrzosy w ogrodzie. Rozsyp to wokół krzewinek, a będą pięknie rosły

Wrzosy to jedne z najpiękniejszych roślin rosnących na przełomie lata i jesieni. Aby zadbać o ich zdrowy rozwój, należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Pielęgnacja krzewinek nie jest trudna, jednak dzięki tym sposobom stanie się jeszcze prostsza. Jak zadbać o wrzosy w ogrodzie, aby bujnie rosły?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wrzosy w ogrodzie to jedna z oznak kończącego się lata. Ich delikatne, różowo-fioletowe płatki ozdobią każdą rabatę. Jednak, aby rośliny rosły bujnie i zdrowo, należy o nie zadbać w odpowiedni sposób. Rozsyp to wokół kwiatów, a efekt na pewno cię zaskoczy!

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Wrzosy w ogrodzie - pamiętaj o tych zasadach, żeby pięknie rosły

Wrzosy w ogrodzie najlepiej rozwijają się w dobrze nasłonecznionym miejscu. Informacje, o tym, że te rośliny czują się dobrze na zacienionej powierzchni to zwykły mit. Nie oznacza to jednak, że bezpośrednie działanie promieni słonecznych zawsze jest dla nich dobre. Idealne miejsce na zasadzenie krzewinek powinno być dobrze osłonięte przed wiatrem i pełnym słońcem. 

Co więcej, wrzosy uwielbiają glebę o kwaśnym odczynie. Po zasadzeniu roślin rozsyp wokół nich kompost lub torf. Dzięki temu wpłyniesz na obniżenie pH ziemi. Świetnym nawozem dla krzewinek są także fusy po kawie. Wysusz je i obsyp nimi podłoże wokół wrzosów lub zaparz je we wrzątku. Zalej dwie łyżki resztek po porannym napoju gorącą wodą i poczekaj 30 minut. Tak przygotowaną miksturą podlej rośliny. W ten sposób zadbasz o ich zdrowy i bujny rozwój.

Jak ściółkować wrzosy? Kwiaty nie cierpią suchej ziemi

Ziemia, w której zasadzone są wrzosy, powinna być zawsze wilgotna. Nawet chwilowe przesuszenie może trwale uszkodzić kwiaty. Z tego powodu lepiej jest często je podlewać - latem możesz to robić codziennie. Uważaj, żeby nie przelać roślin. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy wrzosy są odpowiednio nawilżone, jest prosty test palca. Jeśli po włożeniu go w ziemię poczujesz, że ziemia jest ledwo wilgotna, od razu chwytaj za konewkę. Krzewinki o wiele lepiej reagują na miękką wodę, staraj się więc używać cieczy o niskim stężeniu węglanu wapnia i innych jonów.

Więcej o: