Włóż żwirek dla kota do szafy i zobacz, co się stanie. Efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania

Żwirek dla kota znajduje się w wielu domach, w których mieszka pupil. Jego użyteczności raczej nie trzeba wyjaśniać. Okazuje się, że może mieć też inne, ciekawe zastosowania. Do czego można wykorzystać żwirek dla kota? Jeśli włożysz go do szafy, mile się zaskoczysz.

Mieszkając w domu z kotem praktycznie nie da się obejść bez żwirku, który znacznie ułatwia niewychodzącemu zwierzęciu codzienne funkcjonowanie. Kruszywo może mieć też kilka innych, nietypowych zastosowań, dzięki czemu ludzie również osiągną korzyści. Okazuje się, że jego funkcjonalność nie musi ograniczać się jedynie do kociej kuwety.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Koty w kąpieli i ani jednego 'miau'? To możliwe

Do czego można wykorzystać żwirek dla kota? Włóż go do szafy, a efekt cię zaskoczy

Żwirek dla kota potrafi świetnie przyciągać i łagodzić nieprzyjemne zapachy, dlatego dobrze sprawdzi się w długo niewietrzonych meblach jako odświeżacz powietrza. Wystarczy umieścić go w płaskim naczyniu, włożyć do szafy i wymieniać co najmniej raz w miesiącu, a nieprzyjemny smród stęchlizny zacznie znikać. To również dobry sposób na pozbycie się brzydkich zapachów ze starych, rzadko otwieranych książek. Należy umieścić je pojedynczo na kilka godzin (najlepiej na noc) w szczelnie zamkniętym pojemniku ze żwirkiem, by po czasie zauważyć sporą różnicę.

Nietypowe zastosowanie żwirku dla kota. Pomoże... odstraszyć krety!

Szkodniki ogrodowe spędzają sen z powiek wielu ogrodników. Żeby odstraszyć krety, często stosuje się zapachy, których te szkodniki nie lubią. Świetnie sprawdza się w tej roli sierść psa lub kota, ale okazuje się, że dobrym domowym sposobem może stać się też używany koci żwirek. W pierwszej kolejności należy założyć gumowe rękawiczki, żeby nie pobrudzić rąk i przesypać go do woreczka. Po zaniesieniu do ogrodu i wsypaniu do kilku kopców powinien zacząć wydzielać silny zapach kociego moczu, co sprawi, że kret poszuka sobie nowego miejsca do żerowania.

Więcej o: