Domowe sposoby na przeziębienie. Sięgnij do kuchennej szafki, aby załagodzić ból zatok czy katar

Jesień zbliża się nieubłaganie, a wraz z nią na pewno pojawią się pierwsze przeziębienia. Z tego powodu warto poznać domowe sposoby na katar, czy sprawdzony sposób na zatkane zatoki. Jest ich wiele, a stosowane od pokoleń przynoszą ulgę i stanowią pierwszą pomoc, gdy infekcja zaczyna się rozwijać.

W walce z początkiem choroby pomocne mogą być domowe sposoby, które stosuje się już od wielu lat. Nie od dziś wiadomo, że naturalne zioła czy przyprawy przyczyniają się do poprawy samopoczucia. Nie inaczej może być w przypadku wczesnego przeziębienia, kataru czy bólu zatok.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowe sposoby na przeziębienie

Sposoby na przeziębienie. Postaw na domowy sok z malin

Podczas robienia soków na jesień i zimę warto uwzględnić produkcję tego z malin, gdyż jest środkiem, po jaki najczęściej sięga się przy początkowych fazach przeziębienia. Warto dodać go do herbaty celem rozgrzania organizmu i poprawienia samopoczucia.

muszki owocówki Domowe sposoby na muszki owocówki. Jak się pozbyć małych szkodników?

Jak szybko pozbyć się kataru? Wykorzystaj ostre warzywa i przyprawy

Sposobem na zwalczenie kataru może być wdychanie startego korzenia chrzanu. W tym celu należy założyć rękawiczki, zetrzeć go na dużych oczkach tak, by nie miał styczności z okolicą oczu. Należy jednak uważać, gdyż u niektórych wdychanie go może powodować ich łzawienie. 

Innym sposobem na katar jest jedzenie papryczek chilli lub jalapeno (można zastąpić je pieprzem cayenne dodanym do potrawy). Zawarta w nich kapsaicyna przeciwdziała niedrożności nosa.

Czym czyścić złoto? Czym wyczyścić złoto? Wystarczy produkt za 3 zł a będzie lśniło jak nowe

Sposób na zatkane zatoki. Wypróbuj domowe "parówki"

W udrożnieniu zatkanych zatok mogą pomóc domowe parówki. W tym celu należy w misce z gorącą wodą rozpuścić sól, nakryć głowę ręcznikiem i wdychać unoszące się opary. Do roztworu można dodać też kilka kropel wybranego olejku eterycznego — najlepiej sprawdzi się miętowy lub sosnowy. Aby sposób zadziałał, trzeba wdychać parę nosem i wydychać ustami. Zabieg powinien trwać około 10 minut i może być powtarzany nawet do 4 razy dziennie.

Choroba nie ustępuje? Udaj się do lekarza!

Należy pamiętać, że jeśli stan zdrowia pogarsza się lub objawy choroby nie ustępują, trzeba udać się do lekarza celem dobrania odpowiedniego rodzaju leczenia. Przedstawione sposoby mogą wspomóc organizm, jednak nie są środkiem zwalczającym każdą jesienną chorobę, która może nas dotknąć.

Więcej o: