Banalny trik, dzięki któremu okna będą lśniące w kilka chwil. Pozbądź się smug na dobre za grosze!

Mycie okien potrafi być dość problematyczne. Dokładne doczyszczenie szyb, tak, aby nie pozostawić na nich smug, potrafi zająć dużo czasu. Na szczęście dzięki temu trikowi, pozbędziesz się zabrudzeń w kilka chwil. Jest naprawdę banalnie prosty i kosztuje zaledwie kilka złotych!

oknaWięcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się smug z szyb bez długotrwałego szorowania? Ten domowy sposób pozwoli ci wyczyścić okna i nadać im blasku w kilka minut. Wystarczy, że sięgniesz po te sprawdzone produkty! Efekt na pewno cię zaskoczy.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Jak usunąć smugi w prosty sposób? Przygotuj własny detergent z naturalnych składników

Nie musisz sięgać po drogie produkty, aby twoje okna lśniły czystością. Sprawdzony detergent możesz przygotować zaledwie z kilku składników. Ich połączenie szybko usunie smugi z szyb, bez konieczności wydawania kroci na markowe środki. Potrzebujesz jedynie butelki ze spryskiwaczem, amoniaku, alkoholu i płynu do mycia naczyń. 

  1. Wymieszaj ze sobą 2 łyżki amoniaku, 1/2 szklanki alkoholu i 1/4 łyżeczki nieantybakteryjnego płynu do mycia naczyń.
  2. Przelej mieszaninę do butelki z atomizerem.
  3. Rozpyl środek na szybie i dokładnie je wyczyść.
  4. Przetrzyj okna suchą ściereczką z mikrofibry lub papierowym ręcznikiem. 
  5. W ten sposób pozbędziesz się smug na długi czas

Nie wiesz czym przetrzeć okna? Skorzystaj ze starych gazet

Jednym z najczęstszych problemów podczas mycia okien jest wycieranie ich "na sucho". Zwykłe szmatki potrafią zostawić na nich nieestetyczne ślady i resztki materiału. Zamiast nich sięgnij po stare gazety lub papierowe filtry do kawy. Oba produkty świetnie wypolerują szyby i pozbędą się wszelkich smug. Suche arkusze czasopism oraz sączki do fusów są tanie, chłonne i nie pozostawiają na oknach rozmytej warstwy. Używając stron gazet, pamiętaj, że niektóre z nich mogą pozostawić na rękach plamy powstałe od kontaktu atramentu z mokrą powierzchnią. Aby tego uniknąć, używaj gumowych rękawic.

Więcej o: