Jak prać kurtkę puchową, żeby jej nie zniszczyć? Zapomnij o pralni, stosując ten prosty trik

Zbliża się jesień i zima, czyli najlepszy czas na odświeżenie cieplejszych okryć. Pranie kurtek puchowych bywa problematyczne, ponieważ łatwo je zniszczyć. Wypełnienie zbija się, tworząc nieestetyczne grudki, które nie wyglądają już efektownie. Na szczęście są sposoby, by temu zapobiec. Jak prać kurtkę puchową? Podpowiadamy.

Prawidłowa pielęgnacja puchowej kurtki pozornie wydaje się trudnym zadaniem. Zazwyczaj największe obawy budzi możliwość uszkodzenia materiału i puchu. Warto poznać sprawdzone patenty, które ułatwią jej czyszczenie. Stosowanie ich pomoże zapobiec zniszczeniom materiału tak, by ubranie mogło służyć kilka sezonów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak prać kurtkę puchową? Najpierw odpowiednio ją przygotuj

Zazwyczaj na metkach kurtek zamieszczona jest informacja, że można prać je w pralce. Zanim to nastąpi, zarówno ubranie jak i urządzenie należy odpowiednio przygotować poprzez zapięcie zamków, wywinięcie kurtki na lewą stronę i opróżnienie kieszeni, a także wyczyszczenie pojemników na detergenty, umycie bębna pralki i upewnienie się, że nie wystają z niego żadne ostre elementy.

Jaki program do prania kurtki puchowej? Temperatura nie może być za wysoka

Podczas prania kurtki puchowej istotną rolę odgrywa wybór programu. Zalecane jest ustawienie temperatury prania na 30 stopni i obrotów na 400. Wyższe mogą jej zaszkodzić. Ważne, by zaopatrzyć się w środki, które są specjalnie przeznaczone do prania tego typu odzieży.

Jak prać kurtkę puchową z piłeczkami? Wrzuć kilka z nich do bębna i zobacz, co się stanie

Okazuje się, że aby puch się nie zbił, dobrym sposobem jest pranie kurtki z piłeczkami tenisowymi. Można je kupić w sklepie sportowym lub z zabawkami dla dzieci. Włożenie do prania około czterech z nich pomoże w naturalnym rozbiciu pierzu i materiału, co nie powinno jej uszkodzić. Takie działanie sprawi, że będzie mogła posłużyć na dłużej.

Więcej o: