Chcesz zarezerwować pokój w hotelu? O tej godzinie otrzymasz najkorzystniejszą ofertę

Podczas planowania wakacyjnego wyjazdu istotne jest miejsce, w którym będziemy spać. Komfort i wysoka jakość noclegu zazwyczaj kosztują więcej, ale są sposoby, dzięki którym tańsza rezerwacja może być możliwa. Okazuje się, że najlepiej dokonywać zakupu usługi w ściśle określonych godzinach.

Rezerwując pokój w hotelu, mało kto zwraca uwagę, kiedy i o jakiej godzinie podejmuje to działanie. Okazuje się, że odpowiednia godzina ma ogromne znaczenie, bo może przyczynić się do zawarcia transakcji na dużo korzystniejszych warunkach. Hotele raczej nie dzielą się tą wiedzą, ale znajomość branżowych zwyczajów może się opłacić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przy wynajęciu pokoju hotelowego w pakiecie otrzymywano usługę seksualną – 16 osób zatrzymanych

Kiedy hotele są najtańsze? Odpowiednia pora ma ogromne znaczenie!

W wielu miejscach najtaniej można zarezerwować hotelowy pokój tuż po godzinie 18. Dzieje się tak dlatego, że w tym czasie wystawiane są oferty na noclegi, z których jakiś czas wcześniej zrezygnowali inni goście. Zdarza się, że można wtedy dokonać zakupu nawet dwa razy taniej. To dobry sposób na oszczędzanie, jeśli decyzja o wyjeździe przychodzi w ostatniej chwili. W innym wypadku bezpieczniej jest dokonać rezerwacji na długo przed wycieczką, a w przypadku świąt lub wolnych dni państwowych nawet kilka miesięcy przed zaplanowanymi wakacjami. Oferty "last minute" oczywiście mogą się pojawić, ale nie zawsze się tak dzieje.

Krople żołądkowe na włosy, czyli domowy sposób na wypadające kosmyki za mniej niż 3 zł Kosztują 3 zł, a działają jak mezoterapia za 300. Wetrzyj je we włosy

Jak najtaniej zarezerwować hotel? Najlepiej zaplanować wyjazd w ciągu tygodnia

Oferty pokojów hotelowych na weekend zazwyczaj są droższe, niż te w tygodniu. Z tego względu, jeśli ma się taką możliwość, warto zaplanować krótki romantyczny wyjazd lub wakacje z rodziną od poniedziałku do piątku. Dużo taniej jest też w sezonie jesiennym i zimowym, gdy aura za oknem nie rozpieszcza, a większość ludzi po ustąpieniu ciepłych dni skupia się na pracy i nie w głowie im wyjazdy. Sporo hoteli, nawet tych o wyższym standardzie nie ma wtedy pełnego obłożenia.

wybielanie zębów Wybielanie zębów w domu za 5 zł. Efekt? Niczym po kuracji za 500 zł

Więcej o: