Jak mrozić grzyby? Ten jeden szczegół sprawi, że będą pyszne również po rozmrożeniu

W czasie, gdy zbiory grzybów są obfite, warto zastanowić się, jak je przetworzyć, by można było przygotowywać z nich potrawy przez całą zimę. Okazuje się, że aby zrobić to dobrze, należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Jak mrozić grzyby? Dzięki odpowiednim wskazówkom to nie musi być trudne.

Praktycznie wszystkie grzyby leśne można mrozić. Warunek jest taki, że muszą być odpowiednio oczyszczone — w przeciwnym razie mogą ulec zepsuciu. Ponadto, po wyjęciu ich z zamrażalnika nie musimy czekać, aż się rozmrożą. Będzie można od razu włożyć je do garnka lub na patelnię z dodatkiem niewielkiej ilości wody.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te grzyby wyglądają na jadalne, ale mogą tylko zaszkodzić

Jak mrozić grzyby — surowe czy gotowane? To może wpłynąć na ich smak 

Przede wszystkim warto rozpocząć od obgotowania grzybów. Szczególnie te z szerokimi blaszkami nie nadają się do mrożenia na surowo. W przypadku pozostałych też nie polecamy jednak ryzykować, gdyż niska temperatura może wpłynąć na utratę smaku, a wręcz spowodować, że grzyby staną się gorzkie. Po ugotowaniu naszych zbiorów i zdjęciu ich z ognia należy poczekać, aż ostygną. Dopiero po dokładnym osuszeniu można przystąpić do mrożenia.

Rozmrażanie rybyJak szybko rozmrozić rybę? Niezawodne patenty

Jak zamrozić grzyby na zimę? Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Rozpoczynając mrożenie grzybów, najlepiej rozpocząć od tego, aby pokroić je na plasterki o dowolnej grubości. Najmniejsze okazy można mrozić w całości. Przed włożeniem do zamrażalnika nie wolno zapominać, żeby niektóre z nich np. maślaki, obrać ze skórki. Warto podzielić je na porcje i ułożyć na tackach, aby zapobiec sklejeniu grzybów. Wówczas na chwilę wkładamy je do zamrażalnika. Po chwili wyciągamy i pakujemy do foliowych woreczków lub plastikowych pojemników, a później wkładamy do zamrażarki ponownie. Należy pamiętać, że po rozmrożeniu nie powinno się zamrażać grzybów ponownie.

Żółte plamyJak usunąć żółte plamy pod pachami? Domowe triki lepsze niż wybielacz

Więcej o: