Jak często podlewać wrzosy? Dodaj do wody jedną łyżkę tego produktu, a będą pięknie kwitły całą jesień

Wrzosy to rośliny, które nieodłącznie kojarzone są z końcem lata i jesienią. Uprawiane w ogrodzie lub w doniczkach, są łatwe w pielęgnacji. Wystarczy wybrać dla nich odpowiednie miejsce i zadbać o podłoże. Sprawdź, jak często podlewać wrzosy i jak o nie dbać.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Uprawa wrzosów jest prosta, choć czasem przysparza problemów, szczególnie niedoświadczonym ogrodnikom. Zanim zdecydujesz się na założenie wrzosowiska w ogrodzie czy posadzenie krzewinek w donicach, sprawdź, jakie roślina ma wymagania i jak ją pielęgnować.

Jak często podlewać kaktusy doniczkowe? Prawdopodobnie robisz to źle. Te triki sprawią, że będą piękne Zalej to wodą i podlej rośliny. Ocalisz kwiaty przed uciążliwymi szkodnikami

Jak dbać o wrzosy? Wybierz odpowiednie miejsce, a będą pięknie kwitły

Wrzosy najlepiej czują się w miejscu słonecznym i osłoniętym od wiatru. W cieniu mogą słabnąć i gorzej kwitną, stają się też bardziej podatne na choroby grzybowe. Ziemia powinna mieć lekko kwaśny odczyn, powinna być też przepuszczalna i lekka. W ogrodzie wybierz dla nich takie miejsce, w którym nie zbiera się woda. Jej nadmiar może prowadzić do gnicia korzeni. Kiedy sadzić wrzosy? Najdogodniejszym terminem jest początek jesieni, tj. wrzesień i pierwsza połowa października. Jeśli sadzisz wrzosy w doniczkach, pamiętaj, by zapewnić im odpowiednią ilość miejsca. Na dno pojemnika wysyp warstwę keramzytu lub kamieni, by uchronić korzenie przed zastojem wody.

Rośliny domowe Włóż je do doniczki lub rozsyp w ogrodzie. Efekt cię zaskoczy

Jak często podlewać wrzosy? Jak podlewać wrzosy w doniczce?

Wrzosy preferują wilgotne podłoże, ale są bardzo wrażliwe na przelanie. Dlatego trudno jest jednoznacznie określić, jak często należy je podlewać. Rośliny uprawiane w doniczce nawadniaj wtedy, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie. Wodę lej małymi porcjami i uważając, by nie zmoczyć kwiatów ani liści. Co z wrzosami w ogrodzie? Podlewaj je w czasie suszy i kilka tygodni po posadzeniu.

Wykorzystuj zawsze odstaną lub przefiltrowaną wodę. Wrzosom szkodzi bowiem nadmiar wapnia. Dobrze czują się w ziemi o lekko kwaśnym odczynie. By zapewnić odpowiednie pH podłoża, możesz wrzosy podlewać wywarem z fusów kawy lub herbaty. Łyżkę fusów zalej szklanką wody i poczekaj, aż napęcznieją. Przecedź i podlej rośliny. Taki nawóz stosuj raz w miesiącu. Dzięki niemu będą pięknie kwitły.

Więcej o: