Jak pozbyć się zacieków z kabiny prysznicowej? Zapomnij o szorowaniu z tym produktem za 15 zł

Dbanie o kabinę prysznicową może być prostsze, niż myślisz. Wydaj około 15 zł i zapomnij o systematycznym szorowaniu szyby. Dzięki temu banalnemu rozwiązaniu pozbędziesz się zacieków oraz innych zabrudzeń z jej powierzchni. Jeden zakup sprawi, że już nigdy nie wrócisz do dawnych metod sprzątania łazienki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Usuwanie zabrudzeń z kabiny prysznicowej, a zwłaszcza z szyby, potrafi być długotrwałe i męczące. Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu znacznie skrócisz ten proces. Wystarczy, że wydasz niecałe 15 zł!

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Wydaj 15 zł i ciesz się czystą kabiną prysznicową. Niezawodny pogromca zacieków i wilgoci

Aby ułatwić sobie sprzątanie kabiny prysznicowej, koniecznie zaopatrz się w ściągaczkę do wody. Ten niewielki sprzęt kompletnie odmieni sposób, w jaki do tej pory czyściłeś brodzik, szybę i resztę elementów. Największą różnicę podczas domowych porządków zauważyć można na elementach szklanych. Urządzenie szybko usuwa nadmiar zalegającej wody, sprawiając, że szyba znów wygląda jak nowa.

Co więcej, pozbycie się nadmiaru cieczy pokrywającej szklaną powłokę minimalizuje szanse na tworzenie się kamienia oraz innych osadów. Mocno przylegająca do szklanej kabiny ściągaczka nie tworzy także żadnych zacieków! Koszt sprzętu tego typu to około 15 zł.

Nie wiesz czym wymyć kabinę prysznicową? Użyj octu

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale kabina prysznicowa i ocet to naprawdę dobre połączenie. Kwas, dzięki swoim właściwościom czyszczącym i bakteriobójczym świetnie sprawdzi się w roli detergentu. Wystarczy, że przygotujesz mieszaninę wody i octu w proporcjach 1:1. Całość przelej do butelki z atomizerem i dokładnie rozpyl na zabrudzonych powierzchniach. Kwas, w połączeniu z ciepłą wodą jest w stanie usunąć wszelkie osady i zabrudzenia z resztek mydła. Po 10 minutach obmyj zabrudzone miejsca z detergentu i przetrzyj je szmatką. Na szybie użyj ściągaczki do wody. 

Więcej o: