Zalej je ciepłą wodą i umyj podłogę. Ten banalny trik to sekret lśniących i czystych paneli

Jak się okazuje, tabletki do zmywarki sprawdzą się także... przy myciu podłogi. Dzięki temu detergentowi panele zalśnią jak nigdy wcześniej. Co więcej, użycie środków do mycia naczyń to także duża oszczędność. Płyny do mycia podłogi potrafią sporo kosztować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Popularność tabletki do zmywarki używanej podczas mycia podłogi stale rośnie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że ta tania alternatywa środków do pielęgnacji parkietu sprawdza się równie dobrze, co drogie płyny. Ich skład skutecznie rozpuszcza tłuste plamy, a także nabłyszcza powierzchnie. Jak skorzystać z tego triku? 

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Użyj tabletki do zmywarki przy myciu podłogi. Zadbaj o czystość i efekt połysku

Wiele popularnych środków do mycia podłogi potrafi się spienić w trakcie sprzątania. W ten sposób, zamiast nieskazitelnego i lśniącego parkietu często można na nim zauważyć nieestetyczne smugi. Zalej je ciepłą wodą i umyj podłogę. Aby tego uniknąć, dobrze jest sięgnąć po sprawdzony sposób z tabletkami do zmywarki. Wystarczy, że zalejesz jedną lub dwie kapsułki około 4 litrami ciepłej wody. Ten trik sprawdza się szczególnie dobrze przy trudnych do usunięcia zabrudzeniach. Nałóż mieszaninę na gąbkę lub zamocz w niej mop o końcówce z mikrofibry. Następnie dokładnie przemyj poplamioną powierzchnię. 

Sposób z tabletką do zmywarki nie musi być wykorzystywany wyłącznie punktowo. Jeśli chcesz zadbać o lśniący wygląd całej podłogi, jak najbardziej możesz ją wymyć mieszanką detergentu i wody. Produkt nie tylko poradzi sobie z lepkimi plamami, takimi jak zabrudzenia po soku, czy zupie, ale także sprawi, że panele będą wyglądały jak nowe. 

Inne zastosowania tabletki do zmywarki. Niektóre z nich mogą cię zaskoczyć

Tabletki do zmywarki sprawdzą się nie tylko podczas mycia naczyń, czy podłogi. Dzięki nim odświeżysz także kolor zafarbowanych ubrań. Wrzuć detergent do pralki i nastaw program. Środek, oprócz odświeżenia barwy odzieży zadba także o dokładne oczyszczenie bębna urządzenia. Raz na jakiś czas wrzuć kapsułkę do pustej pralki i nastaw krótki program. Detergent pozbędzie się resztek innych środków, a także rozpuści resztki osadzające się na metalowej powierzchni. 

Środek do mycia naczyń przyda się także podczas sprzątania szklanych powierzchni. Kapsułki rozpuszczone w wodzie zapewni lustrom i szybom lśniący połysk, nie zostawiając przy tym żadnych smug. Co ciekawe, możesz ich użyć także do sprzątania łazienki. Środek pozbędzie się zabrudzeń z porcelany. Skorzystaj z niego przy czyszczeniu toalety. 

Więcej o: