Włóż gazetę do lodówki i pozbądź się irytującego problemu. Nietypowy trik, który musisz poznać

Gazeta w lodówce może brzmieć, jak niewyszukany żart, jednak chowanie makulatury do tego sprzętu może pomóc w rozwiązaniu irytującego problemu. Wypróbuj ten nietypowy trik, a efekt na pewno cię zaskoczy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lodówka z całą pewnością jest sprzętem, który służy w domu przez wiele lat. Z biegiem czasu urządzenie, w którym przechowuje się żywność, może przesiąknąć nieprzyjemnym zapachem. Jak się go pozbyć? Wystarczy, że włożysz do niego stare gazety. Ten nietypowy trik z pewnością przyda ci się podczas domowych porządków. 

Zobacz wideo Używasz gąbek jedynie do mycia naczyń? Ich nietypowe zastosowania z pewnością cię zaskoczą

Nieprzyjemny zapach z lodówki. Co może go powodować?

Najczęstszą przyczyną brzydkiego zapachu wydobywającego się z lodówki są nieświeże produkty, które zbyt długo się w niej znajdowały. Dlaczego jedzenie psuje się chłodziarce? Temperatura wewnątrz urządzenia nigdy nie spada poniżej zera. Z tego powodu pozostawione w nim produkty będą psuć się szybciej niż te schowane w zamrażarce. 

Zepsute produkty potrafią także zabrudzić wnętrze lodówki. Jeśli nie usuniesz zabrudzeń wystarczająco szybko, plamy mogą zacząć brzydko pachnieć. Co więcej, razem z nimi w środku lodówki mogą rozwijać się bakterie. Właśnie dlatego, regularne czyszczenie urządzenia jest tak ważne.

Dlaczego warto włożyć gazetę do lodówki? Pozbądź się brzydkiej woni za kilka złotych

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że makulatura może sprawdzić się jako tani pochłaniacz zapachów. Stare gazety pomogą ci usunąć nieprzyjemny aromat wydobywający się z różnych pojemników. Wystarczy, że lekko je zmoczysz, po czym włożysz do śmierdzącego naczynia. W ten sam sposób możesz pozbyć się niemiłej woni z lodówki. Nawilż stare gazety, zwiń je w kulkę, po czym włóż je do chłodziarki. Po kilkunastu godzinach zapach powinien zniknąć.

Zamiast makulatury możesz użyć także torebek po herbacie. Suchy papier szybko rozwiąże ten problem. Aromat zepsutego czosnku, cebuli, czy starych potraw zostaną wchłonięte przez produkt, który zwykle wyrzucasz do śmieci. Wróćmy na moment do makulatury. Stare gazety sprawdzą się także w usuwaniu wilgoci z lodówki. Tym razem nie mocz ich w wodzie, jedynie włóż je do lodówki.

Więcej o: