Jak wyczyścić tapicerkę w samochodzie? Posyp tym zabrudzenia, a będzie wyglądać jak nowa

Czyszczenie samochodowej tapicerki potrafi być dość problematyczne. Różne materiały wymagają innej pielęgnacji, a potrzebne detergenty mogą sporo kosztować. Na szczęście, dzięki domowym sposobom, będziesz w stanie wyczyścić auto na błysk. Wszystkie niezbędne produkty znajdziesz w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić tapicerkę w samochodzie? Wystarczy, że skorzystasz z kilku sprawdzonych trików. Domowe sposoby na lśniące wnętrze auta są niezwykle tanie i proste. Sięgnij do kuchennej szafki, a znajdziesz w niej produkty, dzięki którym fotele, deska rozdzielcza i reszta kokpitu będą wyglądały, jakby wyjechały prosto z salonu. 

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Czyszczenie tapicerki krok po kroku. Zacznij od odkurzania

Za każdym razem, gdy masz zamiar zabrać się za sprzątanie kokpitu samochodu, zacznij od odkurzania. Wyjmij wszystkie dywaniki i usuń większe śmieci ręcznie. Następnie chwyć za odkurzacz z końcówką o dużej sile ssącej. Dokładnie wysprzątaj nawet najmniej dostępne zakamarki. To właśnie w nich skrywa się najwięcej kurzu, roztoczy, czy sierści. Pamiętaj, aby regularnie odkurzać auto. Materiałowe elementy jego wnętrza potrafią głęboko wchłonąć zabrudzenia, przez co o wiele trudniej jest się ich pozbyć. 

Jak wyczyścić tapicerkę w samochodzie? Sięgnij po produkty z kuchni

Wiele plam, które najczęściej znajdziemy w samochodzie, można usunąć za pomocą produktów, które na pewno znajdziesz w swojej kuchni. Plamy po smarze, czy oleju to żaden problem, jeśli skorzystasz z płynu do mycia naczyń. Detergent sprawdza się najlepiej przy rozkładaniu tłustych zabrudzeń. Nałóż go na zmoczoną ściereczkę, a następnie przetrzyj ubrudzoną powierzchnię. Kolejnym środkiem, który poradzi sobie z tłustymi plamami, jest talk. Rozsyp go na zabrudzeniu i odczekaj piętnaście minut. Po tym czasie wciągnij proszek odkurzaczem. 

Jednym z najbardziej uniwersalnych produktów czyszczących jest ocet. Do jednego litra wody dolej łyżeczkę kwasu i dokładnie wymieszaj. Dzięki temu środkowi pozbędziesz się plam z kawy, herbaty oraz innych napojów. Aby odświeżyć tapicerkę, możesz skorzystać z sody oczyszczonej. Rozsyp proszek na powierzchnię, a po kilku godzinach je odkurz. 

Więcej o: