Zazwyczaj używasz go do pięt, tym razem wyczyść nim umywalkę. Zadziała lepiej niż wybielacz

Utrzymanie umywalki w czystości tak, by wyglądała jak nowa, nie jest prostym zadaniem. Na szczęście istnieją domowe triki na usunięcie zaschniętego brudu, osadów z kamienia, czy żółtawych smug, bez potrzeby korzystania z silnej chemii. Jak wyczyścić umywalkę?

Regularne sprzątanie łazienki jest bardzo ważne, ponieważ korzystamy z niej każdego dnia. W tym miejscu gromadzi się wiele bakterii, które lubią wilgotne miejsca. Jeśli nie wiesz, jak doczyścić ceramiczną umywalkę z kamienistego osadu, brudu i plam, czas wypróbować domowe sposoby stosowane już przez nasze babcie. Wiele z nich się sprawdza, jednak mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Ta metoda działa skuteczniej niż wybielacz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak usunąć plamy z umywalki? Wykorzystaj... pumeks!

Żeby skutecznie wyczyścić ceramiczny zlew, warto zaopatrzyć się w pumeks ze specjalną rączką, którego użycie będzie znacznie wygodniejsze. Wystarczy namoczyć go w ciepłej wodzie i delikatnie pocierać plamy okrężnymi ruchami. Ważne, by zachować przy tym ostrożność. Proces może być długi, jednak jest wart zachodu, ponieważ po pewnym czasie brud zacznie schodzić wraz ze zużywającym się produktem. To sposób, który działa nawet na bardzo stare i zaschnięte plamy. Pumeks dobrze sprawdza się na ceramice, ponieważ nie tworzy zarysowań, lecz je likwiduje. Jeśli jednak masz obawy, warto wcześniej moczyć go w wodzie przez kilka minut — działanie będzie łagodniejsze, jednak kruszywo stanie się dużo bardziej miękkie. Metoda nie powinna być stosowana na zlewy z granitu i kompozytu.

Jak wyczyścić dziurę w zlewie? Zalej ją mieszanką sody i soli

Gdy woda przestaje spływać a ze zlewu wydobywa się nieprzyjemny zapach, warto przed skorzystaniem z drogich specyfików wypróbować domową mieszankę, która może rozwiązać problem. Wystarczy połączyć ze sobą pół szklanki sody oczyszczonej z połową szklanki soli kuchennej, wsypać produkt do odpływu i zalać go gorącą wodą. Zastosowanie tej metody powinno odetkać rury. 

Więcej o: