Jak zwiększyć objętość włosów? Dodaj ten produkt do szamponu, a efekt cię zachwyci

Wiele osób marzy o pięknych, pełnych objętości włosach. Niestety matka natura bywa kapryśna i nie wszyscy mają okazję tego doświadczyć. Mimo to istnieją sposoby, które pomogą otrzymać ten efekt. Wystarczy dodać do szamponu jeden z domowych produktów, który zazwyczaj wykorzystujemy w kuchni.

Sklepowe produkty dedykowane pielęgnacji włosów bywają drogie, dlatego warto poznać sposoby zwiększenia ich objętości bez wydawania pieniędzyJedyne co należy zrobić, to wyciągnąć z kuchennej szafki pewien produkt, dodać jego niewielką ilość do szamponu i umyć włosy. Co istotne, to metoda ekologiczna i tania, bo odpowiedni składnik można kupić już za niecałe 3 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Jak przywrócić włosom objętość? Dodaj go do szamponu, a efekt cię zachwyci

Okazuje się, że otrzymanie efektu zwiększonej objętości włosów nie jest trudne i wystarczy zastosowanie tanich, domowych produktów. Jednym z nich jest soda oczyszczona, którą wystarczy połączyć z szamponem w proporcji 1:1 i umyć pasemka, wykonując przy okazji delikatny masaż. To sprawdzony sposób, który dodatkowo rozwiązuje problem swędzenia skóry — oczyszcza ją, spowalnia wytwarzanie nadmiaru sebum i nadaje kosmykom blasku. Warto zachować ostrożność, gdyż stosowanie sody oczyszczonej na włosy może je rozjaśnić, co ma związek z zasadowym pH tego produktu. Jeśli więc nie chcesz, by barwa kosmyków zmieniła kolor, należy wypróbować inne sposoby zwiększenia ich objętości.

Sposób na większą objętość włosów? Wypróbuj domową maseczkę

Objętość cienkich włosów można zwiększyć stosując domowe produkty, na przykład siemię lniane. Ta metoda dodatkowo łagodzi swędzenie skóry głowy, a także nawilża i wzmacnia kosmyki. Żeby przygotować maskę, wystarczy wymieszać ze sobą pół szklanki siemienia lnianego z połową szklanki ciepłego mleka i łyżeczką oliwy z oliwek. Gotowy produkt należy nałożyć na suche włosy i delikatnie wmasować. Po 20 minutach można spłukać go letnią wodą.

Więcej o: