Jak poznać, że jajko jest zepsute? Wystarczy prosty test z wodą

Jajko stanowi ważny dodatek wielu dań - zarówno słodkich, jak i słonych. Problematyczne może być określenie, czy wciąż jest świeże i nadaje się do spożycia. Na szczęście można to sprawdzić przy pomocy prostego triku z użyciem wody. Dzięki niemu unikniesz problemów żołądkowych.

Jajka są bardzo często wykorzystywane w kuchni jako składnik ciast i deserów. Dobrze smakują ugotowane na twardo, w koszulce lub usmażone na patelni. To czyni je uniwersalnym składnikiem, po który często się sięga i zazwyczaj każdy posiada go w swoim domu. Chwila zapomnienia wystarczy, by stracić rachubę czasu, przez co nie wiadomo, jak długo produkt leży już w lodówce. Warto wtedy sprawdzić, czy jajko się nie zepsuło. Pomocny będzie prosty trik z użyciem wody, który polecają użytkownicy TikToka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Triki na szybkie obranie jajka. Znasz je wszystkie?

Co jeśli się zje zepsute jajko? Lepiej tego nie rób!

Nigdy nie powinno się spożywać zepsutych jajek. Tak samo jak spożycie przeterminowanego mięsa czy owoców i warzyw, może to doprowadzić do poważnego zatrucia pokarmowego, które objawi się gorączką, bólem brzucha i biegunką. Z tego względu ważne jest sprawdzenie, czy jajko wciąż nadaje się do spożycia. Na pewno należy pozbyć się tych, które wydzielają nieprzyjemny zapach lub zmieniły kolor.

Jako pierwsi w powiecie świeckim tradycyjne święto plonów będą obchodzić mieszkańcy gmin Bukowiec i DragaczŚwieży chleb nawet przez 2 tygodnie? To możliwe!

Jak sprawdzić, czy jajko jest świeże? Zastosuj prosty trik z wodą

Jeśli nie mamy pewności, czy jajko jest świeże, można to ocenić przy pomocy słoika wypełnionego mniej więcej w połowie zwykłą wodą z kranu. Sposób polecają użytkownicy TikToka w publikowanych przez siebie nagraniach. Jedyne co należy zrobić, to zanurzyć w chłodnym płynie surowe jajko. Jeśli opadnie na dno naczynia, oznacza to, że jest świeże i zdatne do spożycia. Utrzymywanie się produktu na powierzchni oznacza, że może być zepsuty i warto go wyrzucić.

Jak szybko pozbyć się psiej sierści z kanapy, dywanu i ubrań?Tylko 5 zł. Tyle potrzebujesz, aby pozbyć się sierści z dywanu i mebli

Więcej o: