Domowe sposoby na porost włosów. Wystarczy 5 zł, a kosmyki będą rosły jak szalone!

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wiele osób na całym świecie. Na szczęście istnieją metody na rozwiązanie tego wstydliwego problemu. Domowe sposoby na porost włosów nie muszą być drogie - wystarczy wiedzieć, jak przygotować odpowiednie mieszanki.

Wypadanie włosów jest uciążliwe, ponieważ każdy chciałby cieszyć się bujnymi, szybko rosnącymi kosmykami. Jeśli marzysz o wzmocnionych pasmach, wypróbuj kilka domowych sposobów, które przyspieszą ich porost. Dzięki nim przestaną być łamliwe i nie będą się rozdwajać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak szybko rosną włosy? Proces może być długotrwały

Włosy rosną około 1-1,5 cm miesięcznie. Wszystko zależy jednak od organizmu — u niektórych proces jest szybszy, a u innych wolniejszy. Istotne jest wspieranie go witaminami z jedzenia, ponieważ wpływają korzystnie na porost kosmyków. Dużą rolę odgrywa biotyna, która odpowiada za prawidłową syntezę keratyny (budulca włosów i paznokci).

Krople żołądkowe na włosy. Przygotuj odpowiednią wcierkę

Dzięki dużej zawartości ziół, na porost włosów może sprawdzić się stosowanie wcierki z kropli żołądkowych. Dzięki nim kosmyki staną się gęstsze i przestaną się rozdwajać. Zmniejszy się również skłonność końcówek do rozdwajania. Przygotowanie preparatu jest bardzo łatwe. Wystarczy połączyć trzy krople produktu z trzema łyżkami wody i przelać substancję do buteleczki. Następnie należy nałożyć go na skórę głowy i włosy przy pomocy płatków kosmetycznych. Ostatnim krokiem jest spłukanie pasm letnią wodą, co powinno nastąpić nie wcześniej, niż po 45-60 minutach. Przed zastosowaniem kropli żołądkowych warto pamiętać o wykonaniu próby uczuleniowej, ponieważ niektóre zioła mogą powodować swędzenie lub wysypkę.

Domowe sposoby na porost włosów. Wykorzystaj pokrzywę

Innym sposobem jest zastosowanie wcierki z pokrzywy. Wystarczy zalać wrzątkiem liście lub herbacianą saszetkę, a po ostudzeniu wetrzeć produkt w skórę głowy. Metoda wspomaga porost kosmyków i hamuje ich wypadanie. Stosując ją już po upływie kilku tygodni, zauważysz sporo "baby hair", czyli krótkich, nowych włosków.

Więcej o: