Zawsze noś w kieszeni kulkę folii aluminiowej. Ten banalny trik rozwiąże uciążliwy problem

Elektryzujące się włosy to problem, z którym boryka się wiele osób na całym świecie. Najczęściej wynika z nieprawidłowej pielęgnacji kosmyków i noszenia czapki zimą. Sposobów na jego rozwiązanie jest wiele, jednak mało kto zna trik z wykorzystaniem folii aluminiowej. Sprawdź, jak to działa.

Folię aluminiową zazwyczaj wykorzystujemy w kuchni do przechowywania żywności czy podczas pieczenia domowych potraw. Okazuje się, że ten popularny produkt można wykorzystać też jako pomoc dla elektryzujących się włosów. Z tego względu warto zawsze nosić kulkę folii w kieszeni. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Dlaczego włosy się elektryzują? Sprawdź, co powoduje problem

Sezon jesienny i zimowy sprzyja elektryzowaniu się włosów, co zauważa w tym czasie wiele osób. U niektórych problem występuje niezależnie od pory roku. Wpływ na ten stan może mieć wiele czynników, takich jak:

  • suche powietrze, które łatwiej przewodzi ładunki elektryczne
  • przesuszone lub zniszczone kosmyki
  • nieprawidłowa pielęgnacja włosów, na przykład intensywne wycieranie pasm ręcznikiem
  • noszenie syntetycznych ubrań wkładanych przez głowę
  • stosowanie kosmetyków zawierających w składzie wysuszający alkohol

Noś kulkę folii aluminiowej w kieszeni. Wykorzystaj ją w potrzebie, by wygładzić naelektryzowane włosy

W sezonie jesienno-zimowym warto wygładzać naelektryzowane włosy, dlatego dobrym rozwiązaniem jest noszenie w kieszeni lub torebce niewielkiego kawałka folii aluminiowej i stosowanie jej w razie potrzeby na pasmach. Wystarczy przecierać je delikatnie od nasady do dołu, przedzielając wcześniej kosmyki na mniejsze części. Warto zachować ostrożność i nie szarpać włosów, żeby nie narazić ich na uszkodzenia. Trik z folią aluminiową przyniesie krótkotrwały efekt, dlatego należy rozważyć zmiany w pielęgnacji — na przykład poprzez regularne przycinanie rozdwojonych końcówek, czy stosowanie odżywek nawilżających.

Więcej o: