Jak zapuścić i zagęścić brwi? Wystarczy kropla tego produktu, by były grubsze i zdrowsze

Nieumiejętna regulacja brwi czy niewłaściwy demakijaż mogą sprawić, że brwi stają się rzadkie, a włoski osłabiają się i wypadają. By poprawić ich wygląd, nie musisz sięgać po skomplikowane zabiegi kosmetyczne. Sprawdź, jak zagęścić brwi tym domowym sposobem.

Nieudolna i nieprofesjonalnie przeprowadzona samodzielna regulacja brwi przy pomocy brzytwy i pęsety może przynieść efekt daleki od oczekiwań. Krzywe, nieregularne i zbyt cienkie pogarszają wygląd twarzy. By naprawić błąd, często sięgamy po pomady i kredki. To może mieć zły wpływ na włoski, szczególnie gdy nie usuwamy produktów do makijażu we właściwy sposób. Co wtedy? Jak zapuścić brwi? Pomocny okazuje się… olej rycynowy.

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Perfekcyjny kształt brwi. Jak je wyregulować?

Jak zapuścić brwi? Sięgnij po olej rycynowy

Największymi zaletami tego produktu są dostępność i cena. Olej rycynowy znajdziesz w każdej aptece. Kosztuje ok. 10 zł. Jest stosowany w pielęgnacji i produkcji kosmetyków, a także w medycynie. Ma właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. A przede wszystkim odżywia i korzystnie wpływa na porost oraz kondycję włosów czy brwi. Zanim jednak zaczniesz go stosować, wykonaj próbę uczuleniową. Olej rycynowy może bowiem wywoływać reakcje alergiczne.

Jak zagęścić brwi przy pomocy oleju rycynowego? Stosuj go regularnie, a efekty cię zaskoczą

Jak stosować olej rycynowy? Kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie. Nakładaj go codziennie wieczorem po usunięciu makijażu i oczyszczeniu twarzy. Możesz to robić przy pomocy palca lub patyczka kosmetycznego. Wmasuj kroplę produktu w brwi. Na koniec możesz je przeczesać szczoteczką. Dzięki temu upewnisz się, że olej został dokładnie rozprowadzony. Pierwsze efekty zauważysz po ok. 2-3 tygodniach regularnego stosowania.

Co na porost brwi? Warto sięgnąć po… mleko

Mleko zawiera białko oraz witaminy, które odżywiają cebulki włosków i pobudzają je do wzrostu. Jak stosować ten napój? Niewielką ilością mleka, najlepiej pełnotłustego, zwilż wacik kosmetyczny. Przetrzyj nim brwi zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Pozostaw na 20 minut, a następnie zmyj wodą.

Więcej o: