Polej gąbkę łyżką tego produktu i przetrzyj zlew. Banalnie prosty trik, aby zalśnił jak nowy

Zlewozmywak to sprzęt, który wymaga regularnego czyszczenia. W nowoczesnych kuchniach coraz częściej znaleźć można granitowe lub czarne urządzenia tego typu. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli na utrzymanie ich pierwotnego blasku. Jak o to zadbać? Oto cztery przydatne rady.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Regularne czyszczenie czarnego zlewozmywaka pozwoli ci utrzymać sprzęt w nieskazitelnym stanie. Ciemna powierzchnia, poprzez niewłaściwą pielęgnację, szybko może stracić swój blask. Dzięki poniższym czterem sposobom unikniesz tego problemu. 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić czarny zlewozmywak? Użyj płynu do naczyń i miękkiej gąbki

Płyn do mycia naczyń sprawdzi się także podczas pielęgnacji zlewozmywaka. Dzięki właściwościom produktu bez większych problemów usuniesz tłuste i zaschnięte plamy. Środek przyda ci się także w ochronie sprzętu przed powstawaniem nieestetycznych zacieków. Po prostu nasącz gąbkę płynem i dokładnie przetrzyj powierzchnie. Stosując ten trik raz w tygodniu, sporo zaoszczędzisz, dzięki niemu nie będziesz musieć wydawać pieniędzy na silne detergenty.

Podczas sprzątania zlewozmywaka tym sposobem pamiętaj o użyciu miękkiej gąbki. Tradycyjne druciaki, czy też szorstkie ściereczki mogą zarysować granitową powierzchnię sprzętu. Ciemna powierzchnia jest szczególnie narażona na pojawianie się rys. Aby tego uniknąć, używaj jedynie miękkich czyścików. Pamiętaj także, żeby zbyt mocno nie szorować zlewu. Nawet najdelikatniejsze materiały mogą pozostawiać ślady, po użyciu zbyt dużej siły.

Czyszczenie czarnego zlewozmywaka. Skorzystaj z kuchennych produktów

Szczególnie uporczywe plamy usuniesz za pomocą octu i sody oczyszczonej. Połączenie tych składników stworzy skuteczny środek, dzięki któremu znacznie ułatwisz sprzątanie zlewozmywaka. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą kwas i proszek w proporcjach 1:3. W ten sposób uzyskasz gęstą pastę. Nałóż powstały produkt na zabrudzone powierzchnie i odczekaj kilka minut. Następnie starannie doczyść zlew miękką gąbką. Na sam koniec spłucz resztki produktu wodą.

Jeśli chcesz zadbać o to, aby twój zlewozmywak błyszczał jak nowy, skorzystaj z oleju. Opłucz sprzęt wodą, aby pozbyć się resztek jedzenia osadzających się na jego powierzchni. Nałóż łyżkę tłustego produktu na miękką gąbkę i dokładnie rozetrzyj go po zlewie. Dzięki temu trikowi zaimpregnujesz ciemną powierzchnię i sprawisz, że znów zacznie błyszczeć. Pamiętaj, zawsze używaj czyścika. Jeśli olej dostanie się do odpływu, to szybko go zatka. 

Więcej o: