Jak odetkać odpływ? Użyj nożyczek i trytytki. Efekt na pewno cię zaskoczy

Zlew to sprzęt, bez którego nie obyłaby się żadna łazienka i kuchnia. Często używane urządzenie z czasem może się po prostu zatkać. Jak rozwiązać ten problem i zadbać o to, aby nie powtarzał się w przyszłości? Jedyne czego potrzebujesz to trytka i nożyczki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zatkany odpływ jest źródłem wielu problemów. Brudna woda pozostająca na dnie zlewu nie jest estetyczną, a co gorsza może wydzielać nieprzyjemny zapach. Woń resztek w kuchni jest w stanie zepsuć nawet najsmaczniejszy posiłek. Jak szybko przetkać rury? Ta TikTokerka znalazła na to banalny sposób

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak udrożnić zatkany zlew? Jedyne co potrzebujesz to nożyczki i opaska zaciskowa

Opaska zaciskowa, nazywana też często trytką, bądź trytytką, najczęściej używana jest podczas remontów. Sprzęt, z którego zwykle korzystają pracownicy budowy, może się także przydać podczas domowych porządków. To właśnie ten przedmiot jest kluczem do udrożnienia zatanego zlewu. Prostym sposobem na odetkanie odpływu podzieliła się TikTokerka o nicku washy_wash. Filmik, w tydzień po opublikowaniu, obejrzało już ponad ćwierć miliona użytkowników. 

Na czym polega ten trik? Wystarczy, że za pomocą nożyczek natniesz trytkę. Pamiętaj, aby na zmianę ciąć obie strony opaski. Przekrojone fragmenty powinny układać się w zygzak, czy też "choinkę". tak przygotowaną trytytkę włóż do odpływu. Opaska powinna być stosunkowo długa - im głębiej ją wsuniesz, tym więcej odpadków wyciągniesz ze zlewu. Nacięte paski zahaczą o zlepione resztki i pozwolą ci w prosty sposób usunąć je z rur. Sposób zaprezentowany przez washy_wash można stosować zarówno w kuchni, jak i w łazience

Jak zapobiec zatkania się zlewu? Pamiętaj o tych zasadach

Stara maksyma głosi: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Kierując się podobną myślą, zawsze dobrze jest zadbać o sprzęt, zanim się zepsuje. Jak uniknąć zatkania się zlewu? Przede wszystkim nie wyrzucaj resztek jedzenia bezpośrednio do odpływu. W większości sklepów z produktami czyszczącymi znajdziesz zaślepki, które powstrzymują odpadki przed spłynięciem do rur. 

Pamiętaj także, aby nie wylewać zużytego oleju do zlewu. Tłusty płyn osadza się na rurach, a po wystygnięciu zmienia swoją konsystencję. To właśnie resztki po smażonych pokarmach najczęściej zatykają odpływ. Zamiast tego zlewaj je do oddzielnej butelki. 

Więcej o: