Jak przygotować ogród na zimę? Wykorzystaj ten tani produkt, a wiosną zobaczysz efekty

Mrozy zbliżają się nieubłaganie, dlatego warto pomyśleć, jak zabezpieczyć glebę i rośliny ogrodowe na zimę, by nie ucierpiały w kontakcie z niską temperaturą, wiatrem i śniegiem. Na szczęście istnieją triki, które skutecznie ułatwią zadanie. Sprawdź, co należy zrobić.

Zbliża się zima, dlatego warto pomyśleć, jak zabezpieczyć na ten czas rośliny i ziemię na działce. Ważne jest okrycie gleby, w której rozwijają się kwiaty i warzywa. Najszybszy i najprostszy sposób to wykorzystanie zwykłych, szarych kartonów z naturalnego tworzywa. Sprawdź, jak to zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Jak przygotować działkę do zimy? Wyłóż glebę kartonami, a na wiosnę ciesz się efektem

Wyłożenie gleby kartonami to dobry sposób na poprawę żyzności bez potrzeby przekopywania ziemi. Brystol ma za zadanie utrzymanie wilgotności gleby. Wystarczy rozłożyć bloczki w taki sposób, by kolejne nachodziły na poprzednie, tworząc swego rodzaju wykładzinę. Istotne, by wykorzystywany materiał nie był sztuczny i nie pokrywał go klej, farby, etykiety, etc. Należy zrezygnować z takich, które noszą na sobie substancje niewiadomego pochodzenia i mogłyby zaszkodzić ziemi.

Innym ciekawym sposobem jest wykorzystanie zwykłych rolek po papierze toaletowym. Ten niepozorny przedmiot, może posłużyć jako niewielka doniczka do przesadzania kwiatów przed zimą. Jedyne co należy zrobić, to naciąć rolkę z jednej strony i zagiąć do środka, by utworzyć pojemnik, który później wystarczy wyłożyć ziemią.

Jak zabezpieczyć rośliny przed przymrozkiem? Wykorzystaj folię bąbelkową

Grządki można też zabezpieczyć folią bąbelkową, którą zazwyczaj wykorzystujemy do wysyłki paczek. Oprócz gleby warto otulić nią pojedyncze rośliny, żeby zapewnić im ciepło na czas mrozów. W tym przypadku należy pozostawić niewielkie otwory, ponieważ materiał sam w sobie nie przepuszcza powietrza. Należy zwrócić uwagę na to, by płaska strona folii była na zewnątrz rośliny, ponieważ to efektywniej uchroni ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Więcej o: