Odkryj sekret bujnych i pięknych pelargonii. Wystarczy, że wsypiesz do doniczki szczyptę tego produktu

Pelargonie są pięknymi i popularnymi kwiatami, dlatego nie dziwi, że sporo osób chętnie wystawia je na balkony, by mogły cieszyć oko również i sąsiadów. Choć rośliny nie są zbyt wymagające, to warto co jakiś czas wspomóc je pewnym dodatkiem, dzięki któremu będą lepiej rosły.

Pelargonie są bardzo popularne, a na ich uprawę decyduje się wiele osób. Nie dość, że kwiaty są piękne, to jeszcze nie mają wielu wymagań, dlatego są łatwe w utrzymaniu i nie potrzebują dużego nakładu finansowego lub poświęcania im wiele czasu. Warto jednak co jakiś czas wspomóc rośliny przez dostarczenie im dodatkowych składników odżywczych, by zdrowo rosły. Mało kto wie, ale można to zrobić przy pomocy niewielkiej ilości... cukru, którym zazwyczaj słodzimy herbatę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Po co sypać cukier do kwiatów? Produkt ma wiele cennych właściwości

Cukier jest substancją, która wsypana do doniczki wspomoże glebę dodatkowymi składnikami odżywczymi i minerałami. Z tego względu warto wykorzystać go w uprawie pelargonii. Należy pamiętać o tym, by stosować odżywkę nie częściej, niż raz w miesiącu. W przeciwnym razie skutek będzie odwrotny do zamierzonego, a roślina przestanie się rozwijać i może zacząć gnić.

Czym nawozić pelargonie, aby pięknie kwitły? Wypróbuj nawóz z cukru

Nawóz z cukru do kwiatów można stosować na dwa sposoby. Daje to pole do wyboru metody, która będzie dla nas łatwiejsza, przyjemniejsza lub szybsza.

  1. Wsyp łyżeczkę cukru bezpośrednio do doniczki, w której rozwija się kwiat.
  2. Rozpuść 1 łyżkę cukru w 2 szklankach wody i podlej pelargonie.

Czym nawozić pelargonie? Domowe sposoby bez użycia chemii

Pelargonie można także nawozić specjalnym roztworem z pokrzywy lub skrzypu polnego. Wystarczy zalać 1 kg liści 10 l wody, przykryć płótnem i codziennie mieszać. Po dwóch tygodniach nawóz będzie gotowy do użycia. Należy dodawać go do wody w proporcji 1:10 i podlewać rośliny.

Więcej o: