Dokucza ci opryszczka na ustach? Domowe sposoby mogą znacznie przyspieszyć jej gojenie

Opryszczka na ustach to problem, który szczególnie często objawia się w trakcie chłodniejszych pór roku. Infekcja wirusowa jest niezwykle irytująca. Napełnione płynem "bąble" swędzą i nie wyglądają zbyt estetycznie. Jak przyspieszyć proces gojenia tych podrażnień?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Opryszczka to infekcja wirusowa, która jest niezwykle irytująca. "Zimno" to problem, który dotyka wielu z nas. Najczęściej zarażamy się nią drogą kropelkową. Jak przyspieszyć gojenie irytującej krostki? Domowe sposoby szybko sobie z nią poradzą. Wszystkie potrzebne produkty są tanie i w pełni naturalne. 

Zobacz wideo Wirus opryszczki w trakcie ciąży bywa bardzo niebezpieczny. Jak postępować i jak wygląda leczenie?

Opryszczka na ustach. Domowe sposoby na irytujący problem

Opryszczka na ustach najczęściej objawia się swędzącymi "bąblami" napełnionymi płynem. Aby skutecznie zneutralizować ten problemu, należy działać jak najszybciej. Jednym z prostszych sposobów na "zimno" jest trik z pastą do zębów. Wystarczy, że nałożysz produkt na bolące miejsce i pozwolisz mu działać przez cała noc. Następnego dnia zauważysz, że  "bąble" są suche i wyraźnie się zmniejszyły. Trzeba jednak przyznać, że ten proces potrafi być nieco nieprzyjemny. Mocno miętowa pasta nałożona na podrażnione miejsce może wywołać uczucie pieczenia.

Domowe sposoby na opryszczkę. Naturalne składniki przyniosą ci ulgę

Jeśli chcesz przyspieszyć gojenie opryszczki w delikatniejszy sposób, sięgnij po sprawdzone naturalne rozwiązania. Jednym z najlepszych środków na irytujące krostki jest melisa. Wyciąg z liści tej rośliny nie tylko zmniejszy uczucie swędzenia, ale także przyspieszy proces gojenia. Dzięki dużej zawartości kwasów fenolowych i taniny melisa bez większych problemów poradzi sobie z infekcją. 

Jeśli chcesz szybko uporać się z opryszczką, sięgnij po cebulę i czosnek. Warzywa najlepiej stosować w formie okładu. Przekrój je na pół i przyłóż do "zimna". Kuracja nie powinna trwać dłużej niż kilka minut. 

Więcej o: