Jak pokonać nadmierne pocenie się? Posyp tym pachę, a zapomnisz o nieprzyjemnym problemie

Nadmierne pocenie się to problem, z którym boryka się wiele osób. Choć nie zawsze przyczyna jest znana, warto znaleźć sposób, który go zwalczy. Nie trzeba kupować drogich preparatów, bo sprawdzone produkty możesz mieć już w domu. Wypróbuj prostą sztuczkę, którą stosowały już nasze babcie.

Pocenie się jest naturalnym zjawiskiem. Organizm chroni się w ten sposób przed przegrzaniem, utrzymuje prawidłową temperaturę i wydala toksyny. Czasem zjawisko przybiera na sile, a nieestetyczne plamy pod pachami i nieprzyjemny zapach wprawiają w niepokój. Warto wtedy wypróbować proste metody, które rozwiążą problem. Wystarczy zastosować pewien produkt, którym zazwyczaj pielęgnuje się skórę niemowląt.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Niby to normalne, że się pocimy, ale żeby aż tak? To o pocie warto wiedzieć

Dlaczego tak bardzo się pocę? Przyczyn może być wiele

Nadmierne pocenie się oprócz wysokiej temperatury za oknem i intensywnego wysiłku fizycznego może mieć też inne podłoże. Do przyczyn takiego stanu rzeczy należą na przykład:

  • choroba i wiążąca się z nią podwyższona temperatura ciała,
  • nadczynność tarczycy,
  • cukrzyca,
  • otyłość,
  • schorzenia neurologiczne.

Pamiętaj, że domowe sposoby nie zawsze rozwiążą problem. Jeśli zauważysz u siebie nadmierną potliwość, udaj się do lekarza, który nakreśli przyczynę problemu i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Nadmierne pocenie się. Domowe sposoby zminimalizować wstydliwy problem

Oprócz popularnych antyperspirantów ze sklepu na pocenie się pomogą produkty, które wykorzystujemy do pielęgnacji skóry niemowląt. Mowa o pudrze lub talku. Proszki mają działanie wysuszające, dlatego zastosowane na pachach sprawią, że organizm będzie się mniej pocił, a nieestetyczne plamy na ubraniach odejdą w zapomnienie.

Nie wolno też zapominać o prawidłowej higienie, czyli o częstych kąpielach i prysznicach, które niwelują nieprzyjemne zapachy, a przy dużych kłopotach nie dopuszczą do powstania kolejnych problemów skórnych.

Więcej o: