Połóż kasztany na parapecie, a uciążliwy problem zniknie w mgnieniu oka

Razem z kolorowymi liśćmi i chłodniejszymi temperaturami, kasztany to jeden z najbardziej znanych symboli jesieni. Zwykle używamy ich do przygotowania dekoracji lub posiłków, jednak, jak się okazuje, mają także inne użyteczne zastosowania. Ustaw je na parapecie, a pozbędziesz się irytującego problemu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie da się ukryć, że pająki nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Wiele osób nie może znieść ich widoku. Z tego powodu ich obecność w domu może być dość nieprzyjemna. Istnieje jednak banalnie prosty sposób na odstraszenie insektów. Wystarczy, że ułożysz kasztany na parapecie. 

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Jak pozbyć się pająków z domu? Połóż kasztany na parapecie i zapomnij o insektach

Jak wiadomo, jesienią temperatura zaczyna się stopniowo obniżać. Zimne noce zmuszają zwierzęta do poszukania cieplejszego schronienia. Z tego powodu właśnie w trakcie tej pory roku, w naszych domach pojawia się wiele pająków. Jak temu zapobiec? Wystarczy garść kasztanów. 

Przekrój kilka owoców na pół, po czym ustaw je na parapetach. Charakterystyczny zapach wydzielany przez kasztany skutecznie odstrasza pająki. Co więcej, ten sposób nie tylko odpędzi zwierzęta próbujące wejść do środka, ale także przegoni znajdujące się w domu insekty. Kilka przeciętych owoców możesz postawić także w okolicy drzwi wejściowych. Dzięki temu zabezpieczysz wszelkie drogi dostępu do domu przed pająkami.

Inne sposoby na pająki. Przyda ci się cynamon i kurkuma

Zapach kasztanów nie jest jedynym aromatem, który odstrasza insekty. W podobny sposób działają także różne przyprawy. Jednymi z najskuteczniejszych produktów na pająki są cynamon i kurkuma. Jeśli hodujesz kwiaty na parapecie, dosyp do nich pierwszy z proszków. Dzięki temu nie tylko zabezpieczysz się przed insektami, ale także zadbasz o zdrowie roślin. 

Kurkuma najlepiej odstraszy pająki, jeśli najpierw wymieszasz ją z odrobiną wody. Powstałą pastę nałóż na waciki, a następnie ustaw je w pobliżu okien i drzwi. Dzięki temu charakterystyczny zapach rozejdzie się w najbardziej newralgicznych miejscach.

Więcej o: