Domowe sposoby na tłuste plamy na ubraniach. Posyp je tym produktem, a znikną w ekspresowym tempie

Chyba każdy choć raz ubrudził swoją ulubioną koszulkę czymś tłustym. Ten rodzaj zabrudzeń potrafi być niezwykle uciążliwy. Jak usunąć takie plamy? Jest na to prosty sposób. Wystarczy, że użyjesz jednego produktu, a plamy znikną już po pierwszym praniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tłuste plamy to bez dwóch zdań jedne z najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń. Aby skutecznie się ich pozbyć, należy działać szybko. Zaschnięte ślady o wiele trudniej wywabić z ubrań. Co zrobić, aby i takie plamy zniknęły z odzieży? Poznaj te sprawdzone sposoby.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak pozbyć się tłustych plam? Od razu namocz ubrania

Gdy tylko zobaczysz tłustą plamę na swoim ubraniu, chwyć za mokry ręcznik lub szmatkę. Czym prędzej namocz zabrudzenie. Dzięki temu o wiele łatwiej ją wywabisz. Jeśli masz pod ręką olejek eukaliptusowy, nanieś go na ślad. Zawarte w produkcie składniki szybko usuną plamę. Po nałożeniu środka na odzież odczekaj chwilę, po czym ją przepierz.

Jak usunąć zaschnięte tłuste plamy? Wykorzystaj te popularne produkty

Zaschnięte tłuste plamy to prawdziwa zmora. Usunięcie ich potrafi być nie lada wyzwaniem nawet dla silnych detergentów. Jednak, zamiast sięgać po mocne środki chemiczne, warto najpierw wykorzystać sprawdzone domowe sposoby. Najważniejszym krokiem do usunięcia starych zabrudzeń jest odpowiednie namoczenie ubrań. Włóż ubrudzoną odzież do miski z wodą, po czym poczekaj co najmniej kilkanaście minut.

Zanim sięgniesz po domowe triki, przeczytaj wskazówki zamieszczone na metce. Jeśli nie zaszkodzisz tkaninie, to nasącz plamę alkoholem. W przypadkach, w których to rozwiązanie może wystawić odzież na zniszczenie, sięgnij po mąkę ziemniaczaną. Zasyp zabrudzone miejsce proszkiem, po czym odczekaj chwilę. Po tym czasie zamocz ubranie w ciepłej wodzie i energicznie pocieraj poplamiony materiał, co jakiś czas dosypując mąki. Na sam koniec wypierz całość w pralce. Zaschnięte zabrudzenie powinno zniknąć.

Więcej o: