Co ile czasu zmieniać piżamę i pościel? Robiąc to raz na tydzień popełniasz błąd

Jak często zmieniasz piżamę i pościel? Okazuje się, że regularność jest niezwykle istotna, gdyż od tego może zależeć utrzymanie organizmu w zdrowiu. Sprawdź, co jaki czas odświeżać ubrania i narzuty, by nie popełnić błędu. Być może to właśnie ta metoda pozwoli ci się uchronić przed chorobami.

Regularna zmiana pościeli i piżamy jest bardzo ważna, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę. Sprawdź, jak często to robić, by nie popełnić błędu i sobie nie zaszkodzić. Możliwe, że to właśnie niezbyt częste pranie wywołuje problemy zdrowotne. Jak często prać piżamę i pościel?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Jak często zmieniać piżamę i pościel? Lepiej robić to częściej niż raz w tygodniu

Zdarza się, że piżamę i pościel zmieniamy nawet raz na kilka tygodni. Okazuje się, że takie działanie jest błędem. Warto zwrócić na to uwagę i poświęcić więcej czasu pielęgnacji ubrań i narzut tego typu. Gdy kładziesz się do snu wieczorem bezpośrednio po umyciu, zmiana pościeli raz na tydzień może wystarczyć. Jeśli jednak masz w zwyczaju brać prysznic lub kąpać się tylko o poranku, lepiej zmieniać pościel co trzy-cztery dni, a ubranie do spania nawet codziennie. W materiałach, które mają częstą styczność z ciałem, potem i naskórkiem, szybko rozwijają się bakterie i roztocza, które mogą szkodzić zdrowiu. Nie należy zwlekać z wymianą tkanin wtedy, gdy się bardzo spocisz. W tym przypadku zmiana jest konieczna od razu.

Jaki jest skuteczny sposób na pleśń w doniczce? Problem szybko rozwiążesz popularną przyprawąSkuteczny sposób na pleśń w doniczce? Pomoże popularna przyprawa

Jak często prać ręczniki? Jeśli nie chcesz dopuścić do rozwoju bakterii, rób to regularnie

Należy zawsze prać ręczniki, które zostały dopiero co przyniesione ze sklepu. W przypadku używanych wcześniej materiałów warto odświeżać je już po 4-5 użyciach — zwłaszcza, gdy łazienka jest zawilgocona. Jeśli wielokrotnie wycierasz ciało w ten sam ręcznik bez wcześniejszego czyszczenia, narażasz się na kontakt z bakteriami. Można się ich pozbyć właśnie podczas prania. Najlepiej, jeśli wybierzesz program o temperaturze 40-60 stopni i niskich obrotach lub zasugerujesz się oznaczeniami załączonymi na metce przez producenta. 

Jajka w lodówceJak przechowywać jajka, by były dłużej świeże? Na pewno nie w ten sposób

Więcej o: