Co ile czasu zmieniać piżamę i pościel? Robiąc to raz na tydzień popełniasz błąd

Jak często zmieniasz piżamę i pościel? Okazuje się, że regularność jest niezwykle istotna, gdyż od tego może zależeć utrzymanie organizmu w zdrowiu. Sprawdź, co jaki czas odświeżać ubrania i narzuty, by nie popełnić błędu. Być może to właśnie ta metoda pozwoli ci się uchronić przed chorobami.

Regularna zmiana pościeli i piżamy jest bardzo ważna, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę. Sprawdź, jak często to robić, by nie popełnić błędu i sobie nie zaszkodzić. Możliwe, że to właśnie niezbyt częste pranie wywołuje problemy zdrowotne. Jak często prać piżamę i pościel?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Jak często zmieniać piżamę i pościel? Lepiej robić to częściej niż raz w tygodniu

Zdarza się, że piżamę i pościel zmieniamy nawet raz na kilka tygodni. Okazuje się, że takie działanie jest błędem. Warto zwrócić na to uwagę i poświęcić więcej czasu pielęgnacji ubrań i narzut tego typu. Gdy kładziesz się do snu wieczorem bezpośrednio po umyciu, zmiana pościeli raz na tydzień może wystarczyć. Jeśli jednak masz w zwyczaju brać prysznic lub kąpać się tylko o poranku, lepiej zmieniać pościel co trzy-cztery dni, a ubranie do spania nawet codziennie. W materiałach, które mają częstą styczność z ciałem, potem i naskórkiem, szybko rozwijają się bakterie i roztocza, które mogą szkodzić zdrowiu. Nie należy zwlekać z wymianą tkanin wtedy, gdy się bardzo spocisz. W tym przypadku zmiana jest konieczna od razu.

Jak często prać ręczniki? Jeśli nie chcesz dopuścić do rozwoju bakterii, rób to regularnie

Należy zawsze prać ręczniki, które zostały dopiero co przyniesione ze sklepu. W przypadku używanych wcześniej materiałów warto odświeżać je już po 4-5 użyciach — zwłaszcza, gdy łazienka jest zawilgocona. Jeśli wielokrotnie wycierasz ciało w ten sam ręcznik bez wcześniejszego czyszczenia, narażasz się na kontakt z bakteriami. Można się ich pozbyć właśnie podczas prania. Najlepiej, jeśli wybierzesz program o temperaturze 40-60 stopni i niskich obrotach lub zasugerujesz się oznaczeniami załączonymi na metce przez producenta. 

Więcej o: