Obłóż tym pryszcza, a zniknie przez noc. Poznaj sprawdzone sposoby na piękną cerę

Jak pozbyć się pryszcza przez jedną noc? Wielu osobom to zadanie może wydawać się niemożliwe, jednak istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym poradzisz sobie z krostami w krótkim czasie. Wystarczy, że użyjesz tych produktów, a wypryski przestaną być problemem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Usunięcie wszystkich zmian skórnych w przeciągu jednej nocy nie jest oczywiście możliwe. Te sposoby warto zastosować w przypadku większych pryszczy. Usunięcie lub zmniejszenie dużej krosty nie jest tak trudne, jak mogłoby się to wydawać. Wystarczy, że znasz te domowe triki.

Zobacz wideo Prosty sposób na zakrycie niedoskonałości cery. Pryszcze już nie będą problemem!

Domowe okłady na pryszcze. Pozbądź się skaz w jedną noc

Jednym z najlepszych sposobów na zredukowanie pryszcza jest okład z kostek lodu. Przygotowanie takiej kuracji jest banalnie proste. Wystarczy, że obmyjesz twarz, a następnie osuszysz ją ręcznikiem. Kilka kostek lodu obwiń czystą szmatką lub miękkim ręcznikiem. Przyłóż kompres do krosty i przytrzymaj go przez 5-10 minut. Po tym czasie odsuń lód od skóry i odczekaj kwadrans. Powtarzaj czynność co najmniej kilka razy. 

Kolejnym sposobem, który pomaga w walce z wągrami i zaskórnikami, jest gorąca woda. Przygotuj ręcznik lub miękką myjkę, a następnie zamocz ją w gorącej wodzie. Delikatnie przykładaj kompres do skóry przez następne 10-15 minut.

Jak szybko pozbyć się pryszcza? Pomogą te okłady

Chcąc pozbyć się pryszczy, można także działać punktowo. Nakładając odpowiednie substancje na krosty, szybko je zredukujesz. Jednym z najlepszych produktów na zmiany skórne jest zielona herbata. Po jej zaparzeniu nie wyrzucaj torebki. Przyłóż woreczek do pryszcza i przytrzymaj przez około 10 minut. W ten sposób znacznie zredukujesz zaczerwienienie i podrażnienia. Z przygotowanego naparu możesz przygotować także kompres. Zanurz w nim wacik i przyłóż do zmiany skórnej. Zielona herbata ma działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwdrobnoustrojowe, więc idealnie sprawdzi się w walce z pryszczami.

Więcej o: