Klamerkę do bielizny warto mieć w kuchni pod ręką. Ten trik rozwiąże częsty problem podczas gotowania

Po co trzymać klamerkę do bielizny w kuchni? Choć brzmi to dość niecodziennie, ten trik znacznie ułatwi przygotowywanie potraw, a przede wszystkim pozwoli uniknąć kłopotu, który często pojawia się podczas gotowania. Sprawdź, a nie pożałujesz.

Podczas gotowania często sięgamy po to, co mamy pod ręką. Zdarza się, że nie mamy odpowiednio długiej łyżki, a przez nieuwagę sztućce lądują w garnku z przygotowywaną potrawą. Łowienie ich nie jest łatwe. Problemu unikniesz dzięki temu banalnemu trikowi z klamerką do bielizny.

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Więcej sprawdzonych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przyczep klamerkę do łyżki i zobacz, co się stanie. Już zawsze będziesz tak robić

Na pewno nie raz zdarzyło ci się łowić łyżkę z garnka z zupą czy sosem. To częsty problem, kiedy nie masz pod ręką sztućców o odpowiedniej długości. Oparta o brzeg naczynia łyżka ląduje w potrawie, zdarza się też, że wypada z ręki przez chwilę nieuwagi. Rozwiązaniem jest zwykła klamerka do bielizny. To pozwoli utrzymać sztućce w odpowiedniej pozycji. Wystarczy, że zapniesz ją mniej więcej w połowie wysokości rączki. Po odpowiednim ustawieniu klamerki i znalezieniu właściwego środka ciężkości oprzyj łyżkę o brzeg naczynia. Już więcej nie znajdzie się w zawartości garnka czy patelni.

Co robić, żeby woda nie kipiała podczas gotowania? Połóż na garnku drewnianą łyżkę

Podczas gotowania często zdarza się, że zawartość garnka kipi na kuchenkę. Zupa, mleko czy woda z gotującego makaronu wylewa się na palniki, przysparzając problemów i sprawiając, że czeka nas sprzątanie. Częstym powodem kipienia jest skrobia, która w czasie gotowania odpowiada za powstawanie piany, wylewającej się z naczynia na kuchenkę. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie. Wystarczy, że położysz na garnku drewnianą łyżkę lub chochlę. Przedmiot nie ma znaczenia, ważne jest to, by był wykonany z drewna. Po zetknięciu się z łyżką pęcherze pękną i opadną. To pozwoli uniknąć zalania kuchenki wodą czy mlekiem.

Więcej o: