Wydaj złotówkę i usuń żółte plamy z deski sedesowej. Będzie wyglądała jak prosto ze sklepu

Jak usunąć żółte plamy z deski sedesowej? Poznaj kilka sprawdzonych, a przede wszystkim bardzo skutecznych sposobów pozwalających poradzić sobie z tym problemem. Rezultat może być lepszy niż myślisz!

Brzydkie żółte plamy spędzają sen z powiek nie jednej osobie. Na nic zda się mozolne szorowanie czy uporczywe mycie. Trzeba zwalczyć je sposobem. Najlepiej tanim, skutecznym i bezpiecznym dla środowiska. Proponujemy banalne i tanie rozwiązanie problemu.

Zobacz wideo Doda o nowej płycie. "Nie chcę zarabiać na swoich traumach"

Szukasz podobnych artykułów? Zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Jak usunąć żółte plamy z deski sedesowej? Skuteczne, niedrogie i ekologiczne metody

Idealną mieszanką, która sprawdza się niemal zawsze i wszędzie jest soda oczyszczona i ocet. W tym przypadku, co istotne, użyj białego octu. Wypróbuj koniecznie jeden z dwóch sposobów.

Pierwszy z nich polega na spryskaniu białym octem żółtych plam na sedesie i odczekaniu 30 minut. Po tym czasie należy posypać sodą oczyszczoną zaplamione miejsca i ponownie polać je obficie białym octem. Po 10 minutach zabierz się za szorowanie. Jeśli przyłożysz się do tej czynności, deska sedesowa będzie wyglądać jak nowa.

Równie spektakularny rezultat otrzymasz, wsypując dużą ilość sody oczyszczonej bezpośrednio na plamy i szorując je szczotką. Kosztuje niewiele ponad złotówkę, a może zdziałać cuda. W kolejnym kroku białym ocet spryskaj nieestetyczne obszary i odczekaj pół godziny. Po tym czasie wystarczy umyć deskę na mokro.

Pozbądź się żółtych plam z deski sedesowej. Użyj środka do falowania włosów

Doskonałym, jednak wymagającym dużej ostrożności sposobem na pozbycie się żółtych plam i przebarwień z plastikowych desek sedesowych, jest zastosowanie nadtlenku wodoru. Perhydrol, bo o nim mowa jest niezwykle skuteczny, ale również niebezpieczny. Dlatego należy obchodzić się z nim bardzo ostrożnie. Koniecznie ubierz rękawiczki ochronne. Przygotuj także folię spożywczą i lampę UV. Możesz również wystawić deskę sedesową na słońce.

Aby pozbyć się plam, wykonaj te trzy kroki:

  • Utleniacz do włosów nanieś na deskę sedesową.
  • Owiń szczelnie deskę sedesową w folię spożywczą i wystaw na słońce bądź naświetl lampą.
  • Pozostaw na cały dzień, a następnie umyj.

Ostatnią deską ratunku są preparaty do czyszczenia piekarnika i grilla w piance. Aby skutecznie wyczyścić deskę sedesową, spryskaj jej powierzchnię pianką i pozostaw na 15-20 minut. Potem wyszoruj plamy szorstką stroną gąbki do mycia naczyń.

Więcej o: